Napisz dyktando i… połam pióro!

17 luty 2023
70 osób może wziąć udział w III Lubuskim Dyktandzie Ortograficznym organizowanym w Bibliotece Norwida w środę, 22 lutego. Tekst podyktuje prof. Jerzy Bralczyk.

Dlaczego akurat 70? - Tyle osób zmieści się w sali wykładowej im. dra Grzegorza Chmielewskiego, w której uczestnicy napiszą dyktando - wyjaśnia Katarzyna Poryszko z Biblioteki Norwida.

Ortograficzne zmagania odbędą się w środę, 22 lutego, o 17.00. Są przeznaczone dla osób pełnoletnich. Wzorem pierwszych edycji rangę III Lubuskiego Dyktanda Ortograficznego pn. „Połam pióro!” podniesie udział prof. Jerzego Bralczyka - językoznawcy, specjalisty od języka mediów, reklamy i polityki. - Profesor sam układa tekst dyktanda i sam je podyktuje - relacjonuje K. Poryszko.

O udziale decyduje kolejność zgłoszeń. Termin rejestracji chętnych upływa 20 lutego o 12.00 albo wcześniej w przypadku wyczerpania miejsc. W środę, tydzień przed dyktandem, lista nie była jeszcze zamknięta. Wciąż można było pobierać karty zgłoszeń w siedzibie oraz na stronie internetowej biblioteki i wypełnione dostarczać do Informacji Biblioteczno-Katalogowej Biblioteki Norwida przy al. Wojska Polskiego 9.

Spośród uczestników dyktanda wyłoniony zostanie Lubuski Mistrz Ortografii 2023 oraz dwóch Wicemistrzów. Te osoby otrzymają nagrody. Mistrz może liczyć na dyplom, tablet, książkę prof. Bralczyka z dedykacją oraz kody aplikacji Legimi.

Po dyktandzie, o 18.00, Biblioteka Norwida zaprasza do Sali im. Janusza Koniusza na spotkanie autorskie „Bralczyk, Ogórek… kiełbasa i sznurek” z udziałem prof. Bralczyka i Michała Ogórka, dziennikarza, felietonisty, prezentera telewizyjnego, satyryka i krytyka filmowego.

(el)