Napisz dyktando i… połam pióro!

17 luty 2023
70 osób może wziąć udział w III Lubuskim Dyktandzie Ortograficznym organizowanym w Bibliotece Norwida w środę, 22 lutego. Tekst podyktuje prof. Jerzy Bralczyk.

Dlaczego akurat 70? - Tyle osób zmieści się w sali wykładowej im. dra Grzegorza Chmielewskiego, w której uczestnicy napiszą dyktando - wyjaśnia Katarzyna Poryszko z Biblioteki Norwida.

Ortograficzne zmagania odbędą się w środę, 22 lutego, o 17.00. Są przeznaczone dla osób pełnoletnich. Wzorem pierwszych edycji rangę III Lubuskiego Dyktanda Ortograficznego pn. „Połam pióro!” podniesie udział prof. Jerzego Bralczyka - językoznawcy, specjalisty od języka mediów, reklamy i polityki. - Profesor sam układa tekst dyktanda i sam je podyktuje - relacjonuje K. Poryszko.

O udziale decyduje kolejność zgłoszeń. Termin rejestracji chętnych upływa 20 lutego o 12.00 albo wcześniej w przypadku wyczerpania miejsc. W środę, tydzień przed dyktandem, lista nie była jeszcze zamknięta. Wciąż można było pobierać karty zgłoszeń w siedzibie oraz na stronie internetowej biblioteki i wypełnione dostarczać do Informacji Biblioteczno-Katalogowej Biblioteki Norwida przy al. Wojska Polskiego 9.

Spośród uczestników dyktanda wyłoniony zostanie Lubuski Mistrz Ortografii 2023 oraz dwóch Wicemistrzów. Te osoby otrzymają nagrody. Mistrz może liczyć na dyplom, tablet, książkę prof. Bralczyka z dedykacją oraz kody aplikacji Legimi.

Po dyktandzie, o 18.00, Biblioteka Norwida zaprasza do Sali im. Janusza Koniusza na spotkanie autorskie „Bralczyk, Ogórek… kiełbasa i sznurek” z udziałem prof. Bralczyka i Michała Ogórka, dziennikarza, felietonisty, prezentera telewizyjnego, satyryka i krytyka filmowego.

(el)

 

wybierz swoje
Barcikowice sołtys Franciszek Kosidło Franciszek Kosidło
Drzonków sołtys Renata Woźniak Renata Woźniak
Jany i Stożne sołtys Monika Turzańska Monika Turzańska
Jargoniewice sołtys Elżbieta Świercz Elżbieta Świercz
Jeleniów sołtys Wojciech Bortnowski Wojciech Bortnowski
Kiełpin sołtys Aneta Walczak Aneta Walczak
Krępa sołtys Janusz Sikora Janusz Sikora
Łężyca sołtys Jolanta Rabęda Jolanta Rabęda
Ługowo sołtys Agnieszka Głuska Agnieszka Głuska
Nowy Kisielin sołtys Andrzej Zalewski Andrzej Zalewski
Ochla sołtys Aleksander Kosowicz Aleksander Kosowicz
Przylep sołtys Mieczysław Momot Mieczysław Momot
Racula sołtys Mirosława Jabłonka Mirosława Jabłonka
Stary Kisielin sołtys Krystyna Koperska Krystyna Koperska
Sucha sołtys Ireneusz Rypson Ireneusz Rypson
Zatonie i Marzęcin sołtys Krzysztof Sadecki Krzysztof Sadecki
Zawada sołtys Jan Smoter Jan Smoter
Zielona Góra prezydent Janusz Kubicki Janusz Kubicki