Sonda - na co wydać pieniądze w Krępie?

9 Listopad 2012
Krępie przysługuje w 2013 r. 115,1 tys. zł z Funduszu Integracyjnego. Na co wydać te pieniądze? - zapytaliśmy mieszkańców.

Przypomnijmy. Fundusz Integracyjny to oferta miasta dla mieszkańców sołectw. To przykład, jak po połączeniu obu samorządów będą finansowane przedsięwzięcia wspierane przez mieszkańców. W 2013 r. do gminy trafi 3 mln zł z budżetu miasta. Każde sołectwo, proporcjonalnie do liczby mieszkańców dostanie ściśle określoną kwotę, którą może wydać na najpilniejsze potrzeby. Warunek jest jeden. To sami mieszkańcy sołectwa mają zadecydować o przeznaczeniu funduszy. Najpierw sołtysi, radni i zebranie wiejskie, przy pomocy specjalistów stworzą listę propozycji. Później mieszkańcy poprzez głosowanie wybiorą zadania do realizacji. I właśnie na takie ściśle określone cele miasto przekaże gminie pieniądze.


115,1 tys. mają do dyspozycji mieszkańcy


    

- Postawiłbym na drogi. Asfalt jest tylko na głównych, a już na bocznych sam piach – mówi Adam Tomaszuk.

- O ile łatwiej byłoby wózkiem przejechać, gdyby były wzdłuż drogi porządne chodniki – zaznacza Danuta Pierucka.

- Świetlicę mamy taką piękną. Byłoby dobrze zorganizować tu dzieciom więcej zajęć – uważa Anna Skwarczyńska.

- Basenu mi tu nie wybudują, a ja lubię pływać. To może chociaż boisko? W piłkę chętnie bym pokopał – mówi Jan Sobieraj.

- Na skuterze wszędzie dojadę. Tylko czasem dziury i błoto na drodze stają się przeszkodą nie do pokonania – przyznaje Marta Dziadek.