Oldboye pamiętają o koledze

21 Czerwiec 2018
W tę sobotę, 23 czerwca, na boisku w Starym Kisielinie, o godz.15.00, startuje II Memoriał Franciszka Gorczycy, piłkarza i trenera lubuskich drużyn, twórcy największych sukcesów Błękitnych Buding-Kisielin.

W turnieju zmierzą się oldboye Drzonkowianki-Raculi, Stowarzyszenia „Dobry Start”, Startu Płoty, Błękitnych-Buding Kisielin, KP Zielona Góra i Citroena Wojciechowski.

W czasie memoriału rozegrany zostanie także ostatni mecz Grzegorza Purczyńskiego. Popularny piłkarz lubuskich drużyn postanowił zakończyć karierę i zawiesić korki na kołku. W pożegnalnym meczu zmierzą się drużyny Grzegorz Purczyński i Przyjaciele kontra Drzonkowianka - SKP Kisielin-Racula.

Przy okazji turnieju odbędzie się minifestyn rodzinny. Dzieci mogą liczyć na atrakcje i zabawy prowadzone przez animatorów a dorośli na talerz smakowitej grochówki z wojskowego kotła, przygotowanej przez Mistrza Polski Kucharzy Wojskowych - Darka Kołodziejczyka.

Po turnieju, organizatorzy zapraszają na wspólne oglądanie, zapowiadającego się na dobre widowisko, meczu Niemcy - Szwecja.

Memoriał organizują : klub radnych Zielona Razem. Stowarzyszenie Racula, koło łowieckie „Borówka”, LZPN oraz radni Joanna Pawelczyk, Andrzej Brachmański, Tomasz Sroczyński, Wiesław Kuchta a sponsorami są m.in. przyjaciele Franciszka Gorczycy oraz miasto Zielona Góra.

(brj)