Koncert nad wodą

8 Sierpień 2016
Połączenie brzmień muzyki klasycznej i rozrywkowej, gry świateł i szumu wody... Taki miks sprawdza się wyśmienicie! Nie wierzycie? Rezerwujcie zatem sobotni wieczór, 20 sierpnia na prawdziwą ucztę melomana.

Bachus Classic Orchestra zaprasza na czwartą już edycję cyklu Letnie Wieczory przy Fontannie. Początek koncertu na pl. Bohaterów o 21.00. – Cel mamy taki jak zawsze. Sprawić, by muzykę klasyczną polubili ci, którzy do tej pory omijali ją szerokim łukiem – tłumaczy kontrabasista Krzysztof Orszulik, dusza całego przedsięwzięcia. – To nie jest trudna w odbiorze sztuka, jak sądzą niektórzy. I warto jest zajrzeć czasem do filharmonii, naprawdę.

W projekcie mocno wspiera go żona oraz kilkunastu innych członków orkiestry - dobrze już znanej zielonogórzanom, którzy co roku przybywają na plac przy największej miejskiej fontannie. Coraz liczniej. – Zaczyna nam być ciasno, ale jednak magia tego miejsca jest silna. Wytrwamy w tradycji! – uśmiecha się K. Orszulik.

A tradycyjny będzie skład zespołu (instrumenty smyczkowe i perkusja), scena (przy fontannie), czas koncertu (godzina z groszami) i ilość zaprezentowanych utworów (kilkanaście). Muzycy zaskoczą za to, jak zwykle, doborem i różnorodnością repertuaru. Zawsze szykują pozycje z menu klasycznego, ale okraszone utworami popularnymi. – Było już filmowo, rockowo. W tym roku pokusimy się o... funky i hip-hop. To trudne style do zaaranżowania na instrumenty klasyczne. Przyjdźcie, posłuchajcie, oceńcie, jak smakuje takie danie – zachęca K. Orszulik. I dodaje, że nie byłby sobą, gdyby nie przyszykował, wspólnie z całą załogą, niespodzianki dla gości. Ale o tym oraz szerzej o atrakcjach wieczoru w kolejnym wydaniu „Łącznika Zielonogórskiego”.

(dsp)

Fot. Archiwum Bachus Classic Orchestra

Połączenie muzyki, świateł, szumu wody i tańca, tworzy niepowtarzalną, magiczną atmosferę. Muzycy zagrają na pl. Bohaterów, w sobotę, 20 sierpnia, o 21.00.

wybierz swoje
Barcikowice sołtys Franciszek Kosidło Franciszek Kosidło
Drzonków sołtys Renata Woźniak Renata Woźniak
Jany i Stożne sołtys Monika Turzańska Monika Turzańska
Jargoniewice sołtys Elżbieta Świercz Elżbieta Świercz
Jeleniów sołtys Wojciech Bortnowski Wojciech Bortnowski
Kiełpin sołtys Aneta Walczak Aneta Walczak
Krępa sołtys Janusz Sikora Janusz Sikora
Łężyca sołtys Jolanta Rabęda Jolanta Rabęda
Ługowo sołtys Agnieszka Głuska Agnieszka Głuska
Nowy Kisielin sołtys Andrzej Zalewski Andrzej Zalewski
Ochla sołtys Aleksander Kosowicz Aleksander Kosowicz
Przylep sołtys Mieczysław Momot Mieczysław Momot
Racula sołtys Mirosława Jabłonka Mirosława Jabłonka
Stary Kisielin sołtys Krystyna Koperska Krystyna Koperska
Sucha sołtys Ireneusz Rypson Ireneusz Rypson
Zatonie i Marzęcin sołtys Krzysztof Sadecki Krzysztof Sadecki
Zawada sołtys Jan Smoter Jan Smoter
Zielona Góra prezydent Janusz Kubicki Janusz Kubicki