W niedzielę miejska wigilia

20 Grudzień 2014
W końcówce roku nie zabraknie magicznych chwil, które my, mieszkańcy możemy spędzić razem... Okazja ku temu jest wyjątkowa. W sylwestrową noc wkroczymy w nową rzeczywistość. Po północy staniemy się wielką Zieloną Górą!

JARMARK BOŻONARODZENIOWY
Przedświąteczny spacer po ustrojonym deptaku może być smakowitą przystawką do dania głównego... W okolicy ratusza już stoją jarmarczne kramy (będą tu do niedzieli, 21 grudnia). Oferują cuda i cudeńka! W drewnianych domkach, od 11.00 do 17.00, wyroby prezentują zielonogórscy rękodzielnicy, są tu m.in. stroiki, ozdoby choinkowe. – I artykuły potrzebne do przygotowania potraw wigilijnych – dodaje Agnieszka Hryniewicz z Zielonogórskiego Ośrodka Kultury.W sobotę, 20 grudnia, na jarmarku pojawią się uczniowie Zespołu Szkół i Placówek Kształcenia Zawodowego. Podpowiedzą jak powinien wyglądać wigilijny stół i jak przyrządzić świąteczne potrawy.

MIEJSKA WIGILIA
Jarmark zwieńczy tradycyjna, miejska wigilia, w niedzielę, 21 grudnia. Nastrojowo będzie już od przedpołudnia. O 10.00 zaprezentuje się Szkoła Tańca Jolanty Bechyne, pięć minut później zaśpiewają chóry: Pohulanka, Chórnik i Canon. O 10.35 wystąpi zespół Społecznego Ogniska Artystycznego, o 11.20 – „Hej, kolęda” w wykonaniu Zespołu Ludowego Podolanki, od 12.10 pokolędujemy z zespołami: Mkwadrat, From January, Studio A i Tonika. O 13.30 elektrokolędy w wykonaniu Me Myself and I.

O 15.00 życzenia świąteczne i noworoczne złożą mieszkańcom biskup zielonogórsko-gorzowski Stefan Regmunt oraz prezydent miasta Janusz Kubicki. Tuż po życzeniach harcerze przekażą prezydentowi światełko betlejemskie. Dla wszystkich uczestników wigilii będzie barszcz, pierogi i kapusta z grzybami.

O 15.15 gratka dla wielbicieli talentu Eleni - koncert kolęd w wykonaniu artystki. O 17.00 wystąpi zespół Nadija.

NOWA ZIELONA GÓRA – SYLWESTER 2014
Kolejna okazja, by wspólnie świętować, nadarzy się w środę, 31 grudnia. O 22.00, na parkingu przed Centrum Biznesu (ul. Boh. Westerplatte), rozpocznie się miejski sylwester, pod hasłem „Nowa Zielona Góra”. - To będzie wieczór pełen muzyki i zabawy. Zagrają: grupa Bethel, Katarzyna Wilk i zespół The Best 4. Przy niepowtarzalnej oprawie pirotechnicznej życzenia złoży mieszkańcom prezydent - zapowiada A. Hryniewicz. Zabawa potrwa do 1.00.

Impreza powraca, po dwóch latach przerwy, w wyjątkowym wydaniu. Bo przełom Starego i Nowego Roku, też jest wyjątkowy. Jedyny. Historyczny. Minutę po północy będziemy już nową, dużą Zieloną Górą.

(dsp)