Posadzimy razem las

29 Marzec 2019
Na wspólne sadzenie lasu mieszkańców zielonego grodu i jego okolic zapraszają zielonogórscy leśnicy.

Plenerowe spotkanie z misją odbędzie się 6 kwietnia (sobota) w zielonogórskim Przylepie. Na miłośników lasu i natury leśnicy będą czekali w godz. 9.00-13.00 nieopodal Aeroklubu Zielona Góra Przylep, w bliskim sąsiedztwie ulicy Strażackiej. To tu posadzone zostaną młode drzewka.

Akcja „Posadzimy razem las” organizowana jest w ramach ogólnopolskiej kampanii Lasów Państwowych „1000 drzew na minutę”. Zielonogórscy leśnicy organizują ją co roku, od czterech lat. Sadzeniu młodego lasu,  podobnie jak w latach ubiegłych, towarzyszyć będą atrakcje. M.in. w ramach tzw. Leśnej Osady zorganizowane zostaną zajęcia edukacyjne dotyczące lasu i przyrody. Będzie też szczypta historii dotycząca Lasów Państwowych, które w tym roku obchodzą swoje 95. urodziny. Zostały założone w 1924 r.

Łyk świeżego powietrza, wiedzy, czas spędzony w plenerze w rodzinnym gronie i dużo nowych drzew... – to wszystko już za tydzień. Akcji patronuje Regionalna Dyrekcja Lasów Państwowych w Zielonej Górze. Do zobaczenia w Przylepie!

(el)