Wieczór dla pań i o paniach

10 Grudzień 2014
LISTY. Nie daj się okraść! Nie pozwól się oszukać! Jak zapobiegać niebezpiecznym sytuacjom, jak rozpoznać zagrożenie, jak nie dać wykorzystać się oszustom - to zagrożenia, o których mieszkanki Starego i Nowego Kisielina dowiedziały się ze spotkania z Wiolettą Sokołowską, psycholog z komendy miejskiej policji.

Do świetlicy wiejskiej w Nowym Kisielinie przyszły panie, dla których Stowarzyszenie Przyjaciół Kisielina zorganizowało kolejne spotkanie z cyklu Wieś Kisielińska Babska. Tym razem głównym tematem spotkania było bezpieczeństwo pań.

Pani psycholog w swojej prezentacji zwracała szczególną uwagę na to, że przestępca nie czuje empatii, nie przestrzega prawa i ogólnie przyjętych norm postępowania. Prosiła, aby nie działać pod wpływem emocji, w pośpiechu, nie wpuszczać nikogo obcego do domu, nie przekazywać pieniędzy obcym osobom. Poinformowała zgromadzone panie o tym, że w razie niebezpieczeństwa należy bezzwłocznie zadzwonić na policję (tel. 997) lub pod nr alarmowy 112.

W drugiej części spotkania, przy kawie i cieście, panie wysłuchały recitalu Aleksandry Sztukowskiej-Matusiak (uczestniczki programu „X Factor” w roku 2013).

Każda uczestniczka spotkania otrzymała ulotki oraz elementy odblaskowe dla bezpiecznego poruszania się po drogach.

Mariusz Rosik