Kozzi Festiwal i jego monodramy

11 Wrzesień 2020
Festiwalowi Filmu, Teatru i Książki co roku towarzyszą wydarzenia teatralne. Warto kupić wcześniej bilety, bo na część z nich zostało już niewiele miejsc.

W nurcie teatralnym w tym roku Biblioteka Norwida zaprezentuje trzy wydarzenia. Pierwsza propozycja to recital „Moje fascynacje” w wykonaniu Mariana Opani, który odbył się w czwartek, 10 września.

Kolejne wydarzenie to „Ja minę...” wg poezji i prozy Haliny Poświatowskiej w wykonaniu Małgorzaty Pritulak i Zdzisława Wardejna. Scenariusz napisał Andrzej Buck. Odbędzie się w piątek, 11 września o 18.00 w Sali im. Janusza Koniusza. Bilety kosztują 20 zł.

Organizatorzy przypominają, że nie odbędzie się zaplanowany wcześniej na ten dzień monodram „Bal w operze wg Juliana Tuwima” w wykonaniu Ireny Jun. Aktorka pojawi się w naszym mieście w listopadzie. Bilety zakupione na monodram są ważne na spektakl „Ja minę...”. Ewentualne zwroty przyjmuje platforma abilet.pl.

Niedziela, 13 września będzie należała do Mikołaja Grabowskiego. Przedstawi on monodram „Audiencja II” Bogusława Scheafera. - Utwór jest pełną improwizacji, zaskakujących zwrotów akcji oraz trzymającą w napięciu, komedią. Wciąga do uczestnictwa całą publiczność, przekształcając się w „teatr w teatrze”- zachęcają organizatorzy. Dodają również, że jest to rzadka okazja do zobaczenia na scenie teatralnego wirtuoza – Mikołaja Grabowskiego, aktora, reżysera oraz dyrektora wielu znakomitych scen w Polsce. Spektakl o godz. 18.00, Sala im. Janusza Koniusza. Bilety w cenie 50 zł do kupienia na abilet.pl.

W ramach Festiwalu odbywa się też cykl „Zielonogórskie Konotacje”, w którym zaprezentowane będę również trzy przedstawienia. W piątek, 11 września, o 16.00 zobaczyć można monodram Iwony Kusiak „Nadbagaż” w reż. Rafała Matusza, w wykonaniu Karoliny Miłkowskiej-Prorok. W sobotę, 12 września o 18.00 - monodram „Słodka”, w reż. Małgorzaty Paszkier-Wojcieszonek, wykonanie Marta Pohrebny. Bilety na monodramy kosztują po 15 zł, do kupienia na abilet.pl. Spektakle odbędą się w Sali im. Janusza Koniusza.

Trzecia z propozycji to „Szekspir forever!” Andrzeja Seweryna. Bilety dostępne będą wkrótce, ponieważ wydarzenie zaplanowane jest dopiero na 5 października.

(ap)

 

wybierz swoje
Barcikowice sołtys Franciszek Kosidło Franciszek Kosidło
Drzonków sołtys Renata Woźniak Renata Woźniak
Jany i Stożne sołtys Monika Turzańska Monika Turzańska
Jargoniewice sołtys Elżbieta Świercz Elżbieta Świercz
Jeleniów sołtys Wojciech Bortnowski Wojciech Bortnowski
Kiełpin sołtys Aneta Walczak Aneta Walczak
Krępa sołtys Janusz Sikora Janusz Sikora
Łężyca sołtys Jolanta Rabęda Jolanta Rabęda
Ługowo sołtys Agnieszka Głuska Agnieszka Głuska
Nowy Kisielin sołtys Andrzej Zalewski Andrzej Zalewski
Ochla sołtys Aleksander Kosowicz Aleksander Kosowicz
Przylep sołtys Mieczysław Momot Mieczysław Momot
Racula sołtys Mirosława Jabłonka Mirosława Jabłonka
Stary Kisielin sołtys Krystyna Koperska Krystyna Koperska
Sucha sołtys Ireneusz Rypson Ireneusz Rypson
Zatonie i Marzęcin sołtys Krzysztof Sadecki Krzysztof Sadecki
Zawada sołtys Jan Smoter Jan Smoter
Zielona Góra prezydent Janusz Kubicki Janusz Kubicki