Dzień tolerancji pod parasolami

26 Listopad 2014
Na wymalowanym przed szkołą sercem życzliwości ustawiały się kolejne klasy. Każda miała swój parasol życzliwości, które teraz zdobią szkołę.

21 listopada to  tradycyjnie w Gimnazjum nr 6 dzień życzliwości, tolerancji i pozdrowień. Dzień ten zaczął się od happeningu - spotkania o godz. 8.00 przedstawicieli wszystkich klas, którzy przynieśli specjalnie przygotowane na te okazje tzw. parasole życzliwości (nadal dekorują szkołę !), następnie na parterze szkoły umocowali elementy haseł propagujące zasady tolerancji, szacunku wobec innych, empatii i życzliwości. Rada samorządu wymalowała przed szkołą tzw. okolicznościowe serce życzliwości, do którego,  w ramach happeningu, zapraszano kolejne zespoły klasowe w celu wykonania pamiątkowego zdjęcia (koniecznie wraz z klasowym parasolem życzliwości !).Na przerwach szkolny radiowęzeł zapraszał do słuchania polskiej muzyki rockowej nawiązującej do haseł promowanych w tym dniu. Jednocześnie przez cały dzień w specjalnym „życzliwym” lokalu wyborczym trwał plebiscyt na najbardziej życzliwego ucznia (kandydaci zostali wyłonieni w głosowaniach klasowych) oraz pracownika niepedagogicznego szkoły.

Najbardziej życzliwym uczniem okazała się Sara Kuczmajewska z klasy  3g, a najżyczliwszym pracownikiem szkoły pani Helena Jurasik, pracująca w szatni. Uroczyste ogłoszenie wyników głosowania miało miejsce  w środę 26 listopada w świetlicy szkolnej o 13.30.
Organizatorzy: samorząd szkolny, pedagog pani Iwona Dec oraz szkolny klub europejski  "Brukselka".