Choinka już stoi! Czas na jarmark i kolędowanie!

15 Grudzień 2014
Lampki na gigantycznej choince już wprowadzają nas w świąteczny nastrój. We wtorek ruszy bożonarodzeniowy jarmark. A w niedzielę, 21 grudnia, podczas miejskiej wigilii, zaśpiewamy kolędy razem z Eleni.

Kramy na deptaku staną we wtorek, 16 grudnia. I będą oferowały świąteczne cudeńka aż do niedzieli, 21 grudnia. W drewnianych domkach, od godz. 11.00 do 17.00, swoje wyroby będą prezentować zielonogórscy rękodzielnicy, na pewno znajdziemy tu stroiki, anioły, haftowane obrusy u ozdoby na choinkę. – Nie zabraknie też artykułów potrzebnych do przygotowania i wzbogacenia potraw wigilijnych. Będą można spróbować grzanego wina, dowiedzieć się jak przygotować trunek – zachęca mieszkańców, do odwiedzenia jarmarku, Zielonogórski Ośrodek Kultury.

W sobotę, 20 grudnia, na jarmarku pojawią się uczniowie Zespołu Szkół i Placówek Kształcenia Zawodowego. Doradzą jak powinien wyglądać wigilijny stół i jak przyrządza się karpia oraz inne świąteczne potrawy.

Jarmark zwieńczy tradycyjna, miejska wigilia, którą zaplanowano na niedzielę, 21 grudnia. Świątecznie i nastrojowo będzie już od przedpołudnia. O 10.00 zaprezentuje się Szkoła Tańca Jolanty Bechyne, pięć minut później kolędami uraczą nas chóry: Pohulanka, Chórnik i Canon. O 10.35 występ zespołu Społecznego Ogniska Artystycznego, o 11.20 – „Hej, kolęda” w wykonaniu Zespołu Ludowego Podolanki, od 12.10 pokolędujemy wspólnie z zespołami: Mkwadrat, From January, Studio A i Tonika.

O 13.30 usłyszymy elektrokolędy w wykonaniu Me Myself and I. – To próba zjednoczenia w jednym głosie trzech właściwości muzycznych: melodii, harmonii i rytmu – zapowiadają organizatorzy. - Muzyka głównie bez instrumentów, piosenki bez zwrotki i refrenu, bez tekstu. Tylko ludzki głos, który porywa i wzrusza.

O 15.00 życzenia świąteczne i noworoczne złożą mieszkańcom biskup zielonogórsko-gorzowski Stefan Regmunt oraz prezydent miasta Janusz Kubicki. Tuż po życzeniach harcerze przekażą prezydentowi światełko betlejemskie.
O 15.15 gratka dla wielbicieli talentu Eleni - koncert kolęd w wykonaniu artystki z zespołem. Jedna z najpopularniejszych polskich piosenkarek będzie nas czarować swoim głosem aż do 16.30.
O 17.00 wystąpi zespół Nadija, grający łemkowski folk z domieszką reggae, ska i rocka, laureaci plebiscytu „Lubuski zespół (nie tylko ) rockowy” z 2013 r.

Więcej o jarmarku i wigilii na stronie www.zok.com.pl.

(dsp)