Apel prezydenta Kubickiego

7 Listopad 2014
Drodzy Zielonogórzanie! Za tydzień wybory samorządowe. Gorąco namawiam was: idźcie na wybory. Głosujcie!

My, zielonogórzanie, w tym roku wykazaliśmy się już wielkim obywatelskim zaangażowaniem. Za niespełna dwa miesiące formalnie połączymy nasze dwa samorządy i staniemy się jednym dużym organizmem. Bo tak chcieliśmy. Tak zadecydowaliśmy w gminnym referendum, które pobiło wszelkie rekordy frekwencji. Tak zadecydowaliśmy w miejskich konsultacjach, gdzie wypowiedziało się ponad 30 tys. mieszkańców.
Mamy powód do dumy. Nikomu w Polsce to się jeszcze nie udało. A nam tak! Udowodniliśmy, że to my, mieszkańcy, sami chcemy decydować o swoim losie, o tym, jak będzie się rozwijać nasze miasto, nasze sołectwo.

Wiem, że obecne wybory samorządowe nie niosą tyle emocji, co zwykle, bo nie wybieramy miejskich radnych i prezydenta. Nie są jednak mniej ważne. Będziemy przecież głosować na radnych sejmiku województwa.
To ważne, kto będzie rządził w naszym województwie. To w sejmiku będą zapadać strategiczne decyzje w sprawie np. podziału olbrzymich unijnych funduszy. Powinniśmy mieć na to wpływ, żeby nasze miasto i nasz region szybko się rozwijały. Od tego zależy nasz los. Od tego zależy jakość naszego życia.

Dlatego musimy zadbać, by mieć w sejmiku swoją liczną i dobrą reprezentację. Jeszcze raz apeluję: drodzy zielonogórzanie, idźcie na wybory. Głosujcie!

Janusz Kubicki