To będzie psia sobota!

26 Wrzesień 2014
Ten dzień będzie należał do zwierzaków! W Zielonej Górze - rodzinny piknik „Z psami pod palmami”, w Łężycy - druga odsłona Wystawy Psów Nierasowych.

W Łężycy, w tę sobotę spotykamy się na nowym boisku.
- W ubiegłym roku, który był dla nas wielkim sprawdzianem, pokazało się prawie 60 piesków, łącznie odwiedziło wystawę ponad 100 mieszkańców gminy i miasta. Liczymy na to, że w tym roku, podczas drugiej edycji wystawy naszych kochanych „wielorasowców”, padnie nowy rekord, czworonogów będzie jeszcze więcej – mówi Agnieszka Kozakiewicz ze Stowarzyszenia „Nasza Łężyca”, jedna z organizatorek pokazu.

Podczas wystawy rozegrane zostaną trzy konkurencje. Pierwsza polega na prezentacji sprawności pupila. Pieski będą m.in. skakać przez poprzeczkę i przechodzić przez tunel. Kolejną konkurencją będzie pokaz posłuszeństwa. Ostatnia to typowy konkurs psiej piękności. Tym sposobem wyłoniony zostanie miss, mister i misterek wystawy, która startuje o 11.00 i potrwa do 14.00. Wstęp wolny.

Na zdjęciu  Niko, dzielny Niko. Od lat wypatruje swojego pana zza schroniskowej kraty. Nie traci nadziei. Nie poddaje się chorobie. Chcesz poznać jego historię? Przyjdź w sobotę na pl. Bohaterów.

(kg)

 

Artykuły powiązane: 

Zapraszam na piknik „Z psami pod palmami”

- Uwierzysz, jeśli powiem, że w ostatnią sobotę września masz szansę się zakochać? To może być miłość na całe życie! Gwarantowana przez psie serce – śmieje się Aleksandra Niewiadowska ze schroniska dla zwierząt.