Olimpijczycy patronują szkole

24 Październik 2019
Szkoła Podstawowa nr 24 z oddziałami integracyjnymi w Drzonkowie otrzymała imię Polskich Olimpijczyków i nowy sztandar. – To wyjątkowa chwila dla naszej placówki – mówiła dyrektor Jolanta Szlachetka.

W uroczystości wzięli udział olimpijczycy: Lucjan Błaszczyk, wychowanek szkoły w Drzonkowie, jeden z najbardziej utytułowanych zawodników w historii polskiego tenisa stołowego, Tomasz Kucharski, dwukrotny mistrz olimpijski w wioślarstwie, Sylwia Bogacka, wicemistrzyni olimpijska w strzelectwie, Marian Filipiuk, lekkoatleta (specjalizował się w biegu na 400 metrów), Edward Czernik, lekkoatleta (skok wzwyż), Grażyna Oliszewska-Baumgarten, lekkoatletka (sprinterka- 400 metrów) i Radosław Popławski, lekkoatleta (bieg z przeszkodami). Przybyli też Anna Sulima-Jagiełowicz, wielokrotna medalistka mistrzostw świata w pięcioboju nowoczesnym i legenda zielonogórskiego żużla Andrzej Huszcza.

T. Kucharski reprezentował Polski Komitet Olimpijski i Lubuską Radę Olimpijską. – Nadanie imienia jest w wyjątkowym momencie stulecia polskiego ruchu olimpijskiego – podkreślił i zwrócił się do uczniów: - Mam nadzieję, że będziecie dążyć do celu, nie poddawać się i spełniać marzenia. Bo to cechuje prawdziwego sportowca.

– Wybór patrona to jedna z najważniejszych decyzji każdej szkoła, która w ten sposób dostaje swoją indywidualność i tożsamość – mówiła dyrektor J. Szlachetka. – Nasza szkoła od zawsze stawia na sport, zwłaszcza na pływanie i tenis stołowy. Promujemy zdrowy styl życia. Współpracujemy z Wojewódzkim Ośrodkiem Sportu i Rekreacji w Drzonkowie. Mając za patrona polskich olimpijczyków, będziemy mogli współpracować z innymi szkołami w całym kraju, które noszą to imię. Dzięki temu zdobędziemy nowe doświadczenia i kontakty.

Podczas uroczystości młodzież pokazała próbkę swoich umiejętności wokalnych, sportowych i tanecznych. Widowisko z kołami olimpijskimi i biegaczem zapalającym olimpijski znicz bardzo spodobało się z gościom. A wśród nich byli fundatorzy nowego sztandaru: Mariusz Zalewski, dyrektor Departamentu Dzielnicy Nowe Miasto, Sebastian Jagiełowicz, przewodniczący zarządu dzielnicy oraz radni miejscy i dzielnicy.

(rk)

 

wybierz swoje
Barcikowice sołtys Franciszek Kosidło Franciszek Kosidło
Drzonków sołtys Renata Woźniak Renata Woźniak
Jany i Stożne sołtys Monika Turzańska Monika Turzańska
Jargoniewice sołtys Elżbieta Świercz Elżbieta Świercz
Jeleniów sołtys Wojciech Bortnowski Wojciech Bortnowski
Kiełpin sołtys Aneta Walczak Aneta Walczak
Krępa sołtys Janusz Sikora Janusz Sikora
Łężyca sołtys Jolanta Rabęda Jolanta Rabęda
Ługowo sołtys Agnieszka Głuska Agnieszka Głuska
Nowy Kisielin sołtys Andrzej Zalewski Andrzej Zalewski
Ochla sołtys Aleksander Kosowicz Aleksander Kosowicz
Przylep sołtys Mieczysław Momot Mieczysław Momot
Racula sołtys Mirosława Jabłonka Mirosława Jabłonka
Stary Kisielin sołtys Krystyna Koperska Krystyna Koperska
Sucha sołtys Ireneusz Rypson Ireneusz Rypson
Zatonie i Marzęcin sołtys Krzysztof Sadecki Krzysztof Sadecki
Zawada sołtys Jan Smoter Jan Smoter
Zielona Góra prezydent Janusz Kubicki Janusz Kubicki