Drzonkowianka chce awansować do okręgówki

22 Marzec 2019
Od derbowego hitu rozpoczyna się runda wiosenna w A-klasie. W grupie I, Drzonkowianka Inspiracja-wnetrza.pl Racula podejmie TKKF Chynowiankę Zielona Góra. Pierwsi prą na awans, drudzy chcą być w czołówce.

Obie drużyny przebierają już nogami i czekają na sobotę. O 15.00 w Starym Kisielinie pierwszy gwizdek, na boisku pojawią się gracze, którzy doskonale się znają. Z Drzonkowianki do Chynowianki przeniósł się doświadczony snajper Tomasz Skrzypczak, a także młodzieżowiec Paweł Pluskota. Ten drugi został jednak wypożyczony z zastrzeżeniem, że przeciwko kolegom nie zagra. Wzmocniła się też Drzonkowianka, do której z IV-ligowej Korony Kożuchów przywędrował Michał Hoc, pozyskano także Mateusza Czarnego, który wcześniej występował w Sparcie Łężyca. Pierwszy ma zabezpieczyć bok obrony, drugi wzmocnić siłę rażenia z przodu.

- Presja jest duża, jesteśmy liderem i wiemy, o co gramy. Tym bardziej, że każdy będzie chciał bić lidera – wyznaje Damian Sarnecki, trener Drzonkowianki, która przygotowania zaczęła już na początku stycznia. Lider A-klasy po rundzie jesiennej rozegrał w sumie dziewięć sparingów, wychodząc z założenia, że lepiej czasem wysoko przegrać z wyżej notowanym zespołem niż wypunktować niżej notowaną drużynę. Stąd m.in. porażki z IV-ligowcami: Odrą Bytom Odrzański 1:4 czy z TS-em Masterchemem Przylep 0:9. Niewiele mniej grała Chynowianka, która sparowała sześciokrotnie, do tego dołożyła dwa turnieje halowe. - Wyniki sparingów na dużym boisku były trochę w kratkę, ale testowaliśmy grę trzema obrońcami i na efekty trzeba poczekać – twierdzi Piotr Turzański, grający prezes Chynowianki, który nie może się już doczekać grania o punkty. - Drzonkowianka musi, a my jedynie możemy – ściąga presję ze swoich doświadczony zawodnik.

Chynowianka chce wiosną powalczyć o miejsce w trójce. Po rundzie jesiennej piłkarze Pawła Maliszewskiego plasują się na 7. miejscu, ale do podium tracą tylko 3 punkty. Drzonkowianka marzy o utrzymaniu się w fotelu lidera, co w czerwcu pozwoliłoby świętować awans do klasy okręgowej. Gracze Damiana Sarneckiego zdają sobie sprawę, że punkt przewagi nad drugą Zorzą Mostki to żaden zapas. W klubie liczą, że wiosną będą nie tylko punktować, ale zaprezentują również ładny dla oka futbol. O kibica dbają, jak mogą. Boisko w Starym Kisielinie zyskało trybunę na 60 osób. – Wielkie ukłony dla naszych radnych: Tomka Sroczyńskiego, Wiesia Kuchty i Mariusza Rosika. To jest pierwszy etap inwestycji – cieszy się trener Drzonkowianki, który liczy, że jeszcze ze dwie trybuny się pojawią. – Wygoda jest, a prawdziwego, wiernego kibica Drzonkowianki to nawet przywieziemy i posadzimy na krzesełku – żartuje Sarnecki.

(mk)

 

wybierz swoje
Barcikowice sołtys Franciszek Kosidło Franciszek Kosidło
Drzonków sołtys Renata Woźniak Renata Woźniak
Jany i Stożne sołtys Monika Turzańska Monika Turzańska
Jargoniewice sołtys Elżbieta Świercz Elżbieta Świercz
Jeleniów sołtys Wojciech Bortnowski Wojciech Bortnowski
Kiełpin sołtys Aneta Walczak Aneta Walczak
Krępa sołtys Janusz Sikora Janusz Sikora
Łężyca sołtys Jolanta Rabęda Jolanta Rabęda
Ługowo sołtys Agnieszka Głuska Agnieszka Głuska
Nowy Kisielin sołtys Andrzej Zalewski Andrzej Zalewski
Ochla sołtys Aleksander Kosowicz Aleksander Kosowicz
Przylep sołtys Mieczysław Momot Mieczysław Momot
Racula sołtys Mirosława Jabłonka Mirosława Jabłonka
Stary Kisielin sołtys Krystyna Koperska Krystyna Koperska
Sucha sołtys Ireneusz Rypson Ireneusz Rypson
Zatonie i Marzęcin sołtys Krzysztof Sadecki Krzysztof Sadecki
Zawada sołtys Jan Smoter Jan Smoter
Zielona Góra prezydent Janusz Kubicki Janusz Kubicki