Kiełpin pieniądze przeznaczył na remont chodnika

21 luty 2013
Tegoroczna pula Funduszu Integracyjnego dla Kiełpina zostanie przeznaczona na remont chodnika wzdłuż drogi powiatowej.

Podczas zebrania wiejskiego w środę, mieszkańcy głosowali nad dwiema propozycjami wydania Funduszu: rewitalizacją parku oraz remontem chodnika. Zdecydowanie wygrał chodnik. I trudno się dziwić, skoro wioska ciągnie się kilka kilometrów, a stan chodnika jest nie do pozazdroszczenia. Mieszkańcy przemieszczają się nim do sklepu, świetlicy wiejskiej i do sąsiadów, co przy wzmożonym ruchu kołowym – zwłaszcza latem – nie należy do bezpiecznych czynności.

- Przekażemy pieniądze Zarządowi Dróg Powiatowych, z przeznaczeniem na remont tego chodnika, gdyż znajduje się on w ciągu drogi powiatowej – informuje Krzysztof Kaliszuk, wiceprezydent Zielonej Góry a prywatnie mieszkaniec Kiełpina.

Przypomnijmy, że pula Funduszu Integracyjnego przyznanego przez miasto Zieloną Górę dla sołectwa Kiełpin wynosi 23 tys. zł w tym roku, drugie tyle w przyszłym, a po ewentualnym połączeniu miasta i gminy w 2015 r. Kiełpin dostałby przez pięć lat sumę 793 tys. zł na inwestycje. A być może więcej, jeśli przejdzie postulat mieszkańców wsi Sucha, którzy chcieli, żeby większe pięniadze trafiły do najbardziej niedoinwestowanych wsi w gminie. Kiełpin na pewno do takich należy.

(mi)