Aktywny Jędrzychów walczy o boisko

7 Sierpień 2019
Grupa Inicjatywy Lokalnej Jędrzychów powalczy w tegorocznej edycji Budżetu Obywatelskiego o budowę boiska wielofunkcyjnego przy ulicy Kąpielowej.

Mieszkańcy Jędrzychowa są zawsze bardzo aktywni. Co roku zgłaszają swoje projekty i co najważniejsze – z powodzeniem. Udało im się m.in. przeforsować remonty ulic Jaśminowej i Kalinowej (obie już są projektowane). Od 2015 r. zabiegają o boisko. – Nie poddajemy się, choć w kilku głosowaniach przegraliśmy – mówi Dariusz Legutowski z Grupy Inicjatywy Lokalnej Jędrzychów. – W naszej dzielnicy jest tylko skromne boisko przy Szkole Podstawowej nr 8. Dzieci i młodzież muszą dojeżdżać na zajęcia sportowe, czasem na drugi koniec Zielonej Góry. Jak wyliczyły kluby sportowe, problem dotyczy ok. 300 uczniów. Jesteśmy sypialnią miasta, która dynamicznie się rozbudowuje – przekonuje.

 

Z nowego boiska skorzystałaby nie tylko młodzież szkolna, ale także mieszkańcy całej dzielnicy. W nowym obiekcie znalazłyby się boisko piłkarskie, boisko wielofunkcyjne do gry w siatkówkę i koszykówkę, plac zabaw i teren rekreacyjny. Zdaniem wnioskodawców, lokalizacja, za kortami tenisowymi przy ul. Kąpielowa dz. 28/14, jest bardzo dogodna. To ostatnia wolna działka w okolicy, zgodnie z planem zagospodarowania przestrzennego przeznaczona na sport i rekreację. – Na placu rekreacyjnym moglibyśmy zorganizować piknik, festyn lub grilla – wylicza D. Legutowski. – Na placu zabaw pojawiłyby się huśtawki, piaskownica i siłownia.

D. Legutowski ma świadomość, że łatwo nie będzie. – Będziemy chodzić od domu do domu i przekonywać do swojego projektu. Potrafimy ze sobą współpracować dla dobra dzielnicy. Dyrektor szkoły jest przychylna naszej inicjatywie.

Pierwotnie mieszkańcy szacowali, że inwestycja zamknie się w kwocie 500 tys. zł. Po konsultacjach, m.in. z wiceprezydentem Krzysztofem Kaliszukiem, doszli do wniosku, że bezpieczniej będzie wpisać 1 mln zł. Sytuacja na rynku wykonawców budowlanych jest obecnie trudna – materiały i usługi budowlane stale drożeją.

wybierz swoje
Barcikowice sołtys Franciszek Kosidło Franciszek Kosidło
Drzonków sołtys Renata Woźniak Renata Woźniak
Jany i Stożne sołtys Monika Turzańska Monika Turzańska
Jargoniewice sołtys Elżbieta Świercz Elżbieta Świercz
Jeleniów sołtys Wojciech Bortnowski Wojciech Bortnowski
Kiełpin sołtys Aneta Walczak Aneta Walczak
Krępa sołtys Janusz Sikora Janusz Sikora
Łężyca sołtys Jolanta Rabęda Jolanta Rabęda
Ługowo sołtys Agnieszka Głuska Agnieszka Głuska
Nowy Kisielin sołtys Andrzej Zalewski Andrzej Zalewski
Ochla sołtys Aleksander Kosowicz Aleksander Kosowicz
Przylep sołtys Mieczysław Momot Mieczysław Momot
Racula sołtys Mirosława Jabłonka Mirosława Jabłonka
Stary Kisielin sołtys Krystyna Koperska Krystyna Koperska
Sucha sołtys Ireneusz Rypson Ireneusz Rypson
Zatonie i Marzęcin sołtys Krzysztof Sadecki Krzysztof Sadecki
Zawada sołtys Jan Smoter Jan Smoter
Zielona Góra prezydent Janusz Kubicki Janusz Kubicki