Aktywny Jędrzychów walczy o boisko

7 Sierpień 2019
Grupa Inicjatywy Lokalnej Jędrzychów powalczy w tegorocznej edycji Budżetu Obywatelskiego o budowę boiska wielofunkcyjnego przy ulicy Kąpielowej.

Mieszkańcy Jędrzychowa są zawsze bardzo aktywni. Co roku zgłaszają swoje projekty i co najważniejsze – z powodzeniem. Udało im się m.in. przeforsować remonty ulic Jaśminowej i Kalinowej (obie już są projektowane). Od 2015 r. zabiegają o boisko. – Nie poddajemy się, choć w kilku głosowaniach przegraliśmy – mówi Dariusz Legutowski z Grupy Inicjatywy Lokalnej Jędrzychów. – W naszej dzielnicy jest tylko skromne boisko przy Szkole Podstawowej nr 8. Dzieci i młodzież muszą dojeżdżać na zajęcia sportowe, czasem na drugi koniec Zielonej Góry. Jak wyliczyły kluby sportowe, problem dotyczy ok. 300 uczniów. Jesteśmy sypialnią miasta, która dynamicznie się rozbudowuje – przekonuje.

 

Z nowego boiska skorzystałaby nie tylko młodzież szkolna, ale także mieszkańcy całej dzielnicy. W nowym obiekcie znalazłyby się boisko piłkarskie, boisko wielofunkcyjne do gry w siatkówkę i koszykówkę, plac zabaw i teren rekreacyjny. Zdaniem wnioskodawców, lokalizacja, za kortami tenisowymi przy ul. Kąpielowa dz. 28/14, jest bardzo dogodna. To ostatnia wolna działka w okolicy, zgodnie z planem zagospodarowania przestrzennego przeznaczona na sport i rekreację. – Na placu rekreacyjnym moglibyśmy zorganizować piknik, festyn lub grilla – wylicza D. Legutowski. – Na placu zabaw pojawiłyby się huśtawki, piaskownica i siłownia.

D. Legutowski ma świadomość, że łatwo nie będzie. – Będziemy chodzić od domu do domu i przekonywać do swojego projektu. Potrafimy ze sobą współpracować dla dobra dzielnicy. Dyrektor szkoły jest przychylna naszej inicjatywie.

Pierwotnie mieszkańcy szacowali, że inwestycja zamknie się w kwocie 500 tys. zł. Po konsultacjach, m.in. z wiceprezydentem Krzysztofem Kaliszukiem, doszli do wniosku, że bezpieczniej będzie wpisać 1 mln zł. Sytuacja na rynku wykonawców budowlanych jest obecnie trudna – materiały i usługi budowlane stale drożeją.