Zajrzyj na świąteczną Kraszankę!

11 Kwiecień 2019
Święta tuż-tuż! Wielkanocny kiermasz zagości w czwartek na deptaku. Znajdziemy na nim palmy, pisanki i pyszne wypieki. Będzie można samemu przygotować ozdoby na stół.

Kolorowe kramy z ozdobami i smakołykami rozgoszczą się na deptaku, w okolicy ratusza, w czwartek, 11 kwietnia i będą tu stały aż do 17 kwietnia. Stoiska będą czynne codziennie od godz. 11 do 19.00. Na świątecznym jarmarku znajdziemy dzieła miejscowych rzemieślników i twórców ludowych, m.in. rzeźbiarzy i koronkarek, spotkamy autorów pomysłowych ozdób świątecznych i pięknych palm wielkanocnych. Może uda się nawet podejrzeć twórcę przy pracy...Warto udać się na poszukiwanie niebanalnych, oryginalnych bibelotów, które ozdobią nasz świąteczny stół.

Podniebienia smakoszy będą z kolei kusić swymi wyrobami piekarze i cukiernicy. Kto jest amatorem wielkanocnych bab i mazurków, powinien zajrzeć w te rejony.

Zakupy to nie jedyne atrakcje na Kraszance. W przyszłą sobotę i niedzielę, 13 i 14 kwietnia, organizatorzy zapraszają do Kraszankowej Warsztatowni wszystkie dzieci. – Będzie można samemu stworzyć niesamowite wielkanocne ozdoby! – zachęcają. W dużym namiocie, najmłodsi dadzą upust swojej wyobraźni pod okiem instruktorów plastyków. Spod małych paluszków wyjdą przepiękne jajeczka, wiklinowe koszyczki i wełniane kurczaki. Będzie można także ozdobić i od razu zjeść wielkanocne ciasteczka... Warsztaty będą odbywały się w godz. 12.00-16.00.

(dsp)