Z Babimostu lecimy do Turcji

24 Lipiec 2019
W poniedziałek, 24 czerwca, wystartował pierwszy samolot czarterowy z Portu Lotniczego Zielona Góra/Babimost do tureckiej Antalyi. Operatorem lotów jest firma o tureckim rodowodzie: Coral Travel Poland.

Skąd ten nowy kierunek połączeń lotniczych? W ubiegłym roku, w porównaniu do 2017 r., Riwierę Turecką odwiedziło 380 tys. naszych rodaków. To dwa razy więcej, porównując z 2017 r. Według ekspertów, turystyczne zainteresowanie Polaków Turcją będzie stale rosło. Świadczą o tym liczby. Coral Travel zakładał w swoich biznesowych planach, że przez cały 2019 r. przewiezie o 22 proc. więcej polskich pasażerów, tymczasem wynik pierwszego półrocza już pozwala skorygować tę początkową prognozę o 5 proc. w górę. Wpływ na tak duże zainteresowanie, zwłaszcza rodzin z małymi dziećmi, ma krótki czas lotu – po trzech godzinach pasażerowie są już na miejscu - oraz długa lista atrakcyjnych tureckich obiektów turystycznych, które oferują wypoczynek w tzw. wysokim standardzie za stosunkowo niską cenę.

- Zielonogórskie lotnisko to bardzo dobra alternatywa dla turystów z zachodniej Polski. Dzięki korzystnemu położeniu, z dogodnym dojazdem do autostrady A-2 i trasy szybkiego ruchu S-3 oraz magistrali kolejowej Wschód-Zachód, jest doskonałym uzupełnieniem wylotów z Wrocławia czy Poznania – wyjaśnia Kaan Ergün, dyrektor generalny Coral Travel Poland.

Podobnie uważa lubuska marszałek, Elżbieta Anna Polak: - Port lotniczy ma być blisko, a obsługa szybka i funkcjonalna. Tym kierują się pasażerowie przy wyborze portu lotniczego. Port Lotniczy Zielona Góra/Babimost na pewno jest funkcjonalny, dzięki czemu tak dobrze się rozwija.

(pm)

 

wybierz swoje
Barcikowice sołtys Franciszek Kosidło Franciszek Kosidło
Drzonków sołtys Renata Woźniak Renata Woźniak
Jany i Stożne sołtys Monika Turzańska Monika Turzańska
Jargoniewice sołtys Elżbieta Świercz Elżbieta Świercz
Jeleniów sołtys Wojciech Bortnowski Wojciech Bortnowski
Kiełpin sołtys Aneta Walczak Aneta Walczak
Krępa sołtys Janusz Sikora Janusz Sikora
Łężyca sołtys Jolanta Rabęda Jolanta Rabęda
Ługowo sołtys Agnieszka Głuska Agnieszka Głuska
Nowy Kisielin sołtys Andrzej Zalewski Andrzej Zalewski
Ochla sołtys Aleksander Kosowicz Aleksander Kosowicz
Przylep sołtys Mieczysław Momot Mieczysław Momot
Racula sołtys Mirosława Jabłonka Mirosława Jabłonka
Stary Kisielin sołtys Krystyna Koperska Krystyna Koperska
Sucha sołtys Ireneusz Rypson Ireneusz Rypson
Zatonie i Marzęcin sołtys Krzysztof Sadecki Krzysztof Sadecki
Zawada sołtys Jan Smoter Jan Smoter
Zielona Góra prezydent Janusz Kubicki Janusz Kubicki