Rozkręca się już Orkiestra!

24 Grudzień 2018
Zielona Góra będzie jednym z miast, z których finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy będzie transmitowany w telewizji. W tym roku WOŚP przygotowało też zupełnie nowe konkursy, w których zwycięskie miasta mogą wygrać 50 tys. zł!

Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy zagra po raz 27., by zebrać pieniądze na sprzęt dla specjalistycznych szpitali dziecięcych. Tradycyjnie w drugą niedzielę stycznia na ulice wyruszą wolontariusze z puszkami, odbędzie się wiele licytacji, koncertów i imprez towarzyszących. W tym roku mamy nowość: konkursy, które odbędą się w kilku miastach, emitowane na antenie telewizji TVN. Wśród tego grona znalazła się Zielona Góra! Jedno z konkursowych zadań to ułożenie puzzli o wymiarach 15 m na 15 m. Na utworzonych obrazkach będzie widoczny sprzęt, który do tej pory udało się zakupić fundacji Jurka Owsiaka. Do ułożenia puzzli potrzeba kilkunastu osób, dlatego zielonogórski sztab WOŚP zaprasza do współpracy chętne rodziny. Wkrótce rozpocznie się więc konkurs dla rodzin, które chciałyby 13 stycznia ułożyć ogromne puzzle w hali CRS. Aby wziąć w nim udział, trzeba wysłać do organizatorów rodzinne zdjęcie w WOŚP-owym klimacie. Może z orkiestrowym serduszkiem, puszką albo pod koncertową sceną? Inwencja twórcza i kreatywność jest wskazana! Zielonogórski sztab Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy wybierze spośród nadesłanych zdjęć te rodziny, które wezmą udział w konkursowym zadaniu. Dla zwycięskiego miasta WOŚP przekaże z zebranych pieniędzy 50 tys. zł, a sztab sam wybierze cel, na który przeznaczy tę kwotę. Do dzieła! Sprawdźcie swoje rodzinne albumy, wybierzcie zdjęcia, które najlepiej Was przedstawiają i dołączcie do zabawy podczas orkiestrowego finału. Wszystkie szczegóły dotyczące konkursu pojawią się w ciągu kilku najbliższych dni na facebookowym profilu: WOŚP Zielona Góra 2019, dlatego warto go śledzić na bieżąco.

W trakcie finału WOŚP odbędą się również dwa inne konkursy: „Ściskawa” - polegający na tym, by jak najwięcej osób zmieściło się w obrębie namalowanego serduszka, oraz konkurs rozkładania tekturowych puszek na czas (to wyzwanie najprawdopodobniej będzie zarezerwowane dla wolontariuszy). Tu również do wygrania będzie 50 tysięcy złotych za każde zwycięskie zadanie.

Oczywiście, wśród atrakcji nie zabraknie licytacji, zarówno na małej, jak i na dużej scenie oraz na portalu allegro.pl. Ciekawostka: do wylicytowania będzie album o Zielonej Górze z podpisem Jurka Owsiaka. Na Scenie Otwartych Serc przy ratuszu licytacje zostaną podzielone na klasowe, rodzinne i rzeczowe. Tzw. mała scena działać będzie od godziny 12.00 do 16.00. Dokładny plan wszystkich występów oraz licytacji można znaleźć na facebookowym wydarzeniu: 27 finał WOŚP – Zielona Góra – 13.01.2019.

Informacją, na którą zapewne wszyscy czekają, są koncerty, które odbędą się w Zielonej Górze. Uchylmy rąbka tajemnicy! Na scenie pojawią się: De Mono, Hunter, Jelonek oraz Golden Life. – Są to zespoły, które z pewnością spodobają się publiczności. Zapraszamy nie tylko tych, którzy angażują się w finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, ale wszystkich zielonogórzan chcących posłuchać muzyki na żywo – zachęca Filip Gryko, szef zielonogórskiego sztabu WOŚP. W klubie Jazzkino, około 15 minut po każdym z koncertów, będzie można spotkać się z gwiazdami głównej sceny. Artyści rozdadzą autografy, zrobią sobie zdjęcia ze swoimi fanami i udzielą wywiadów. Pomiędzy koncertami, o godz. 20.00, będzie można obejrzeć tradycyjne światełko do nieba. Od godz. 20.30, w Jazzkinie, w bardziej kameralnym gronie zagrają zespoły: Mate, The Stereo Groove oraz Amarena.

13 stycznia na zielonogórskie ulice wyjdzie kwestować 325 wolontariuszy. Każdy z nich będzie miał identyfikator ze zdjęciem oraz specjalną puszkę z logo 27. finału WOŚP. Wszystkie informacje na temat finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w naszym mieście można na bieżąco śledzić na facebookowym profilu: WOŚP Zielona Góra 2019.

(ap)

Koncerty na scenie głównej
(parking przy filharmonii)

16.00-17.00 GOLDEN LIFE
17.30-18.30 JELONEK
19.00-20.00 HUNTER
20.30-22.00 DE MONO