Rewitalizacja do konsultacji

10 Listopad 2017
Magistrat ponownie zajmie się wyznaczeniem granic obszarów zdegradowanych i granic rewitalizacji.

Konsultacje potrwają do 30 listopada. Przed nami dwa spotkania z mieszkańcami i organizacjami pozarządowymi.

To pokłosie głośnych sporów o przebieg rewitalizacji i uwag ekspertów. Z tego powodu radni unieważnili swoją poprzednią uchwałę w sprawie Gminnego Programu Rewitalizacji. Teraz magistrat ponownie rozpoczyna procedury związane z ustalaniem GPR.

- Pierwszy krok to konsultacje ws. projektu zmiany uchwały dotyczącej wyznaczenia obszaru zdegradowanego i obszaru rewitalizacji miasta Zielona Góra – informuje Małgorzata Maśko-Horyza, szefowa biura urbanistyki i planowania przestrzennego.

Niezbędne dokumenty znajdziemy na stronie urzędu miasta: zielona-gora.pl w zakładce rewitalizacja. Tutaj znajduje się również formularz konsultacyjny, który trzeba wysłać do magistratu najpóźniej 30 listopada. Jest tu także: mapa z obszarem zdegradowanym, mapa z obszarem rewitalizacji oraz diagnoza.

- Po zakończeniu prac nad wyznaczeniem granic obszaru zdegradowanego i rewitalizacji przystąpimy do ponownego stworzenie Gminnego Programu Rewitalizacji. To prawdopodobnie nastąpi w pierwszych miesiącach przyszłego roku – dodaje. M Maśko-Horyza.

 

SPOTKANIA KONSULTACYJNE

Miejsce: Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej, ul. Długa 13.

Terminy:

* 20 listopada, godz. 17.00 – spotkanie z mieszkańcami

* 21 listopada, godz. 17.00 – spotkanie z organizacjami branżowymi i organizacjami pozarządowymi.

(tc)