Przegrali z czołówką

10 Lipiec 2020
Trzy porażki w trzech ostatnich meczach sezonu poniosła I-ligowa Wataha RC Zielona Góra. Za dwa miesiące ruszają nowe rozgrywki.

Podopieczni Pawła Prokopowicza mogli dograć przerwany wcześniej z powodu koronawirusa sezon. To była ekspresowa końcówka. Trzy kolejki w trzy tygodnie. Najpierw zielonogórzanie ulegli w Białymstoku tamtejszemu Rugby 0:38, następnie tydzień później u siebie przegrali ze Spartą Jarocin 14:54. Najlepszy był ostatni mecz - przed tygodniem. Wataha pojechała do stolicy na pojedynek z AZS-em AWF-em Warszawa. Zwycięstwo było na wyciągnięcie ręki, zielonogórzanie ulegli jednak 22:27. - Zabrakło chłodnej głowy i konsekwencji. Miało być mocno i tak było, te pięć „oczek” to jedna poprawna akcja lub jeden błąd mniej - tłumaczy trener zielonogórzan.

Tym samym Wataha zakończyła zmagania na czwartym miejscu a przegrane pojedynki, po odmrożeniu sportu, sytuacji w tabeli zielonogórzan i tak nie zmieniły. Porażki zostały poniesione z czołową trójką. Na czele Sparta, za nią AZS i na trzecim miejscu białostoczanie. - To było takie mocne przetarcie przed nowym sezonem - dodaje P. Prokopowicz, który cieszy się z faktu, że udało się w ogóle wrócić do rywalizacji. - Bez tego powrotu dobijalibyśmy do 10 miesięcy bez grania, to byłaby sportowa katastrofa.

Teraz przed zespołem trzytygodniowe wakacje, na początku sierpnia rozpoczną się przygotowania do nowych rozgrywek. - 15 sierpnia jedziemy na intensywny obóz. Myślę, że w pierwszy weekend września będziemy ruszać z nowym sezonem - kończy trener.

(mk)

wybierz swoje
Barcikowice sołtys Franciszek Kosidło Franciszek Kosidło
Drzonków sołtys Renata Woźniak Renata Woźniak
Jany i Stożne sołtys Monika Turzańska Monika Turzańska
Jargoniewice sołtys Elżbieta Świercz Elżbieta Świercz
Jeleniów sołtys Wojciech Bortnowski Wojciech Bortnowski
Kiełpin sołtys Aneta Walczak Aneta Walczak
Krępa sołtys Janusz Sikora Janusz Sikora
Łężyca sołtys Jolanta Rabęda Jolanta Rabęda
Ługowo sołtys Agnieszka Głuska Agnieszka Głuska
Nowy Kisielin sołtys Andrzej Zalewski Andrzej Zalewski
Ochla sołtys Aleksander Kosowicz Aleksander Kosowicz
Przylep sołtys Mieczysław Momot Mieczysław Momot
Racula sołtys Mirosława Jabłonka Mirosława Jabłonka
Stary Kisielin sołtys Krystyna Koperska Krystyna Koperska
Sucha sołtys Ireneusz Rypson Ireneusz Rypson
Zatonie i Marzęcin sołtys Krzysztof Sadecki Krzysztof Sadecki
Zawada sołtys Jan Smoter Jan Smoter
Zielona Góra prezydent Janusz Kubicki Janusz Kubicki