Dwie przegrane ZKS Palmiarnia

27 Październik 2017
TENIS STOŁOWY. W budżetach różnica między oboma uczestnikami Ligi Mistrzów a ZKS-em Palmiarnią Zielona Góra jest kolosalna. Dysproporcje nieco zacierają się przy stole, ale i tak Dartom Bogoria Grodzisk Mazowiecki i Dekorglass Działdowo wygrali w Drzonkowie.

Zielonogórzanie, mimo skromnych możliwości finansowych, spróbują utrzymać się w Superlidze. Lucjan Błaszczyk i spółka sezon zaczęli wybornie od trzech zwycięstw i pozycji wicelidera. W meczach z możnymi tej ligi byli jednak bez szans. W piątek, 20 października, przegrali z Dartomem Bogorią Grodzisk Mazowiecki 0:3, dwa dni później śladami mistrzów kraju podążył Dekorglass Działdowo i też zdobył Drzonków bez straty seta. Terminarz, w którym są długie przerwy i seria gier co kilka dni, nie służy ZKS-owi. - Mamy dwóch zawodników w wieku 43 lat. Ja potrzebuję 4-5 dni odpoczynku. W tym wieku regeneracja następuje wolniej. Terminarz jest pod młodych zawodników i pod przyjeżdżających, żeby było taniej. To chyba nie jest najlepszy pomysł – uważa L. Błaszczyk. Na przełomie listopada i grudnia zielonogórzan czekają cztery pojedynki. Serię otworzą wyjazdowym meczem z Wartą Kostrzyn (21.11).