Derby w pucharze i w lidze

20 Kwiecień 2018
Zielonogórzanie solidnie postrzelali w ćwierćfinałach Pucharu Polski na szczeblu wojewódzkim, a w półfinale zmierzą się ze sobą: 16 maja TS Masterchem Przylep podejmie Falubaz Zielona Góra.

W ćwierćfinale TS wysoko pokonał Lubuszanina Drezdenko 4:0. Jeszcze w pierwszej połowie prowadzenie gospodarzom dał Sebastian Żukowski. Po przerwie dwa trafienia w odstępie dwóch minut dołożył Krzysztof Marczak. Wynik ustalił Patryk Walicht. – Bardzo się cieszymy z tego awansu, bo tak jak przed rokiem chcemy zagrać w finale. Czekamy na półfinał z Falubazem – wyznał Wojciech Popielecki, kapitan TS-u (na zdjęciu). O finale marzy też drugi z zielonogórskich zespołów, który w ćwierćfinale rozgromił w Witnicy Czarnych 8:1. Zanim derby w pucharze, to wcześniej ligowe pojedynki „po sąsiedzku”. W III lidze Falubaz podejmie w tę sobotę, 21 kwietnia, Stilon Gorzów. Początek meczu o 16.00. Ciekawie powinno być też w niższych klasach rozgrywkowych. O tej samej porze w „okręgówce” Zorza Ochla zmierzy się z Piastem Iłowa, natomiast w A klasie Drzonkowianka Racula powalczy z TKKF Chynowianką Zielona Góra.