Ostatni tydzień naboru do gminnych przedszkoli

23 Marzec 2013
Wojtuś Maruszewski już wie! Od września pójdzie do przedszkola w Przylepie. A gdzie ty poślesz swoje dziecko? Decyduj się! Masz czas do końca miesiąca.

W środę, podczas dni otwartych, rodzice mogli zapoznać się z ofertą placówki i złożyć wnioski o przyjęcie swoich pociech w poczet przedszkolaków. Zabawy w grupie maluszków obserwowała Ewa Maruszewska z trzyletnim Wojtusiem. - Decyzja jest podjęta, chcieliśmy jedynie zobaczyć jak dzieci się bawią, jak wyglądają sale, jakie są zabawki i inne atrakcje – przyznaje mama zucha, który od września będzie chodził do przedszkola w Przylepie. - Dzieci w tym wieku świetnie się rozwijają, zwłaszcza kiedy mają kontakt z rówieśnikami. A taka forma zajęć, jak otwarte drzwi, to świetne rozwiązanie, by oswoić malca z przedszkolem, żeby nie przeżył szoku 1 września.

Rodzice, którzy tak, jak pani Ewa są zdecydowani, by posłać dziecko do przedszkola, powinni się pospieszyć. Czas na złożenie wniosku jest jedynie do końca marca.
Pewnych, wolnych miejsc dla dzieci w Przylepie jest 25. – Ale wszystko może się zmienić. To zależy od rodziców sześciolatków, którzy zdecydują w późniejszym terminie, czy posłać swoje pociechy do szkoły, czy też zostawić je jeszcze na rok w przedszkolu – wyjaśnia Urszula Juszczak, dyrektorka Gminnego Publicznego Przedszkola w Przylepie.

Takie pewne miejsca są jeszcze w innych oddziałach gminnej placówki: 25 w Zawadzie, 24 w Ochli, 23 w Nowym Kisielinie, 20 w Raculi. 12 wolnych miejsc ma obecny punkt przedszkolny w Zatoniu, który od września będzie już oddziałem.
Komisja, która będzie decydować o przyjęciu dzieci, zbierze się w drugiej połowie kwietnia. Da pierwszeństwo pracującym rodzicom, samotnym matkom, niepełnosprawnym rodzicom, dzieciom z gminy, dzieciom, których rodzeństwo chodziło lub chodzi do tego przedszkola, dzieciom pracowników.

- Rodzice, którzy już nam zaufali i przyprowadzają tu swoje dzieci, są bardzo zadowoleni. I to jest najważniejsze – cieszy się pani dyrektor. – To zaufanie zresztą widać, z roku na rok przybywa chętnych.
Przedszkole ma profil artystyczny. Słynie z przeglądu artystycznego, który co roku ściąga rzesze wielbicieli do Lubuskiego Teatru. W tym roku występy dzieci z całej gminy będziemy podziwiać już po raz szesnasty. - Zapraszamy 9 maja! – zachęca U. Juszczak.

(dsp)

 

wybierz swoje
Barcikowice sołtys Franciszek Kosidło Franciszek Kosidło
Drzonków sołtys Renata Woźniak Renata Woźniak
Jany i Stożne sołtys Monika Turzańska Monika Turzańska
Jargoniewice sołtys Elżbieta Świercz Elżbieta Świercz
Jeleniów sołtys Wojciech Bortnowski Wojciech Bortnowski
Kiełpin sołtys Aneta Walczak Aneta Walczak
Krępa sołtys Janusz Sikora Janusz Sikora
Łężyca sołtys Jolanta Rabęda Jolanta Rabęda
Ługowo sołtys Agnieszka Głuska Agnieszka Głuska
Nowy Kisielin sołtys Andrzej Zalewski Andrzej Zalewski
Ochla sołtys Aleksander Kosowicz Aleksander Kosowicz
Przylep sołtys Mieczysław Momot Mieczysław Momot
Racula sołtys Mirosława Jabłonka Mirosława Jabłonka
Stary Kisielin sołtys Krystyna Koperska Krystyna Koperska
Sucha sołtys Ireneusz Rypson Ireneusz Rypson
Zatonie i Marzęcin sołtys Krzysztof Sadecki Krzysztof Sadecki
Zawada sołtys Jan Smoter Jan Smoter
Zielona Góra prezydent Janusz Kubicki Janusz Kubicki