Tu będą ćwiczyć uczniowie z Ochli

23 Listopad 2018
Dzieci ze szkoły podstawowej w Ochli nie będą już dojeżdżać na lekcje wychowania fizycznego do Drzonkowa. Trwają ostatnie prace wykończeniowe w nowo wybudowanej sali gimnastycznej w Ochli.

Uczniowie ze szkoły podstawowej w Ochli na początku roku szkolnego, korzystając z ładnej pogody, niektóre lekcje wychowania fizycznego odbywali na dworze. Jednak kiedy zawitała już do nas typowa, jesienna słota, to znacznie wygodniej jest przenieść się z ćwiczeniami do ciepłego pomieszczenia. Jeszcze do niedawna mógłby to być problem, bo sala gimnastyczna w Ochli nie była obiektem marzeń, w którym chętnie spędzałby czas każdy uczeń. Dobudowana, mała sala nie spełniała oczekiwań uczniów i nauczycieli. Ponadto, niedawno z tej salki utworzono dwa pomieszczenia dla przedszkolaków.

Jednak już niedługo nie trzeba będzie martwić się o to, gdzie odbędzie się lekcja wf-u. Trwają właśnie ostatnie prace wykończeniowe zupełnie nowego obiektu sportowego, wybudowanego specjalnie dla dzieci uczęszczających do szkoły w Ochli. - Hala jest niezbędna, ponieważ mamy szkołę podstawową do klasy ósmej, a na dziś nie mamy sali gimnastycznej i dzieci jeżdżą na lekcje wychowania fizycznego do WOSiR-u w Drzonkowie. Jest to konieczna inwestycja dla naszej szkoły – podkreśla Małgorzata Klinowska, dyrektor Zespołu Edukacyjnego nr 5 w Zielonej Górze.

Nowy obiekt będzie składał się z dużej sali gimnastycznej oraz mniejszej salki do fitnessu. Oczywiście dla uczniów dostępne będą szatnie oraz sanitariaty. Hala daje sporo nowych możliwości, np. powiększenie oferty pozalekcyjnych zajęć sportowych.

- Po wybudowaniu i otwarciu tej sali, otwierają się nowe możliwości stworzenia dodatkowych zajęć przez miejskie kluby sportowe. Mamy nauczycieli i instruktorów w takich dyscyplinach jak tenis stołowy czy piłka ręczna, chcielibyśmy wprowadzić je do oferty zajęć pozalekcyjnych, które będą odbywały się właśnie w nowej hali – tłumaczy Krzysztof Stamirowski, wicedyrektor szkoły, jednocześnie nauczyciel wychowania fizycznego.

Prace przy wykończeniu sali gimnastycznej dobiegają już końca. Na zewnątrz do poprawy zostały tylko drobnostki. - Prace są na etapie wykańczania obiektu, przynajmniej wewnątrz. Z zewnątrz mamy wszystko w 99 proc. zrobione. Zostały kosmetyczne poprawki. Jeżeli chodzi o jakość obiektu - jest dobra. Młodzież korzystająca z hali będzie z niej dumna – zapewnia Zygmunt Kiraga, kierownik budowy.

(ap)