Plac zabaw dla dużych dzieci

7 Sierpień 2019
Rafał Kasza walczy o ustawienie w mieście klatki… Spokojnie, to nie ma być areszt dla przeciwników radnego, tylko profesjonalny sprzęt do ćwiczeń.

Konstrukcja stanęłaby w parku Tysiąclecia, w sąsiedztwie skateparku.

– To rodzaj klatki, czyli konstrukcji, na której byłyby umieszczone różne przyrządy – wyjaśnia radny Rafał Kasza (klub Zielona Razem), pomysłodawca projektu. – Dzięki nim będzie można ćwiczyć technikę, siłę chwytu, obręcze barkowe, balans ciała, mięśnie głębokie brzucha i pleców – wylicza. – Miłośnicy biegów z przeszkodami z większością tych narzędzi do ćwiczeń mają do czynienia pojedynczo. W klatce wystąpią w skondensowanej formie w tzw. „czteropaku” – śmieje się. – To taki scyzoryk z różnymi narzędziami, plac zabaw dla dużych dzieci, zarówno kobiet, jak i mężczyzn. Tego jeszcze w mieście nie było! – zachwala zalety inicjatywy.

Oferta treningu na specjalnej konstrukcji jest skierowana do osób preferujących zdrowy styl życia i aktywne spędzanie wolnego czasu, do osób chcących pracować nad swoją kondycją. To także propozycja adresowana do zielonogórskich biegaczy biorących udział w biegach z przeszkodami. Kombinacje zręcznościowe mają odwzorowywać przeszkody do pokonania w tego typu rywalizacji.

COMBO OCR BOX (tak fachowo nazywa się klatka) to wielofunkcyjne urządzenie do nauki i doskonalenia technik pokonywania przeszkód najczęściej spotykanych w biegach typu OC (Obstacle Course Racine – wyścigi na torach przeszkód).

Nie tylko dla zawodowców

Co chyba najważniejsze, konstrukcja proponowana przez radnego przyda się nie tylko osobom mającym już spore doświadczenie zdobyte podczas rywalizacji w biegach z przeszkodami, ale i zaczynającym dopiero przygodę z treningami. Pomoże utrzymać sprawność fizyczną i ćwiczyć tężyznę ciała. Tor ma być dostępny nieodpłatnie dla każdego mieszkańca Zielonej Góry chętnego do ćwiczeń.

Rafał Kasza podkreśla, że projekt umożliwi zielonogórzanom skorzystanie z kompleksowej oferty sportowo-rekreacyjnej parku sprawnościowego.

– Mimo funkcjonowania na terenie miasta wielu siłowni plenerowych, wiąż brakuje nam kompleksowej oferty pozwalającej na aktywny tryb życia poprzez stosowanie ćwiczeń opartych na obciążeniu własnego ciała, kształtowanie siły uchwytu itp. – kończy R. Kasza. – Budowa stacjonarnej konstrukcji umożliwi organizację treningów sportowych mających na celu poprawę sprawności fizycznej, kształtowanie sylwetki, schudnięcie i relaks.

(rk)

wybierz swoje
Barcikowice sołtys Franciszek Kosidło Franciszek Kosidło
Drzonków sołtys Renata Woźniak Renata Woźniak
Jany i Stożne sołtys Monika Turzańska Monika Turzańska
Jargoniewice sołtys Elżbieta Świercz Elżbieta Świercz
Jeleniów sołtys Wojciech Bortnowski Wojciech Bortnowski
Kiełpin sołtys Aneta Walczak Aneta Walczak
Krępa sołtys Janusz Sikora Janusz Sikora
Łężyca sołtys Jolanta Rabęda Jolanta Rabęda
Ługowo sołtys Agnieszka Głuska Agnieszka Głuska
Nowy Kisielin sołtys Andrzej Zalewski Andrzej Zalewski
Ochla sołtys Aleksander Kosowicz Aleksander Kosowicz
Przylep sołtys Mieczysław Momot Mieczysław Momot
Racula sołtys Mirosława Jabłonka Mirosława Jabłonka
Stary Kisielin sołtys Krystyna Koperska Krystyna Koperska
Sucha sołtys Ireneusz Rypson Ireneusz Rypson
Zatonie i Marzęcin sołtys Krzysztof Sadecki Krzysztof Sadecki
Zawada sołtys Jan Smoter Jan Smoter
Zielona Góra prezydent Janusz Kubicki Janusz Kubicki