Zajrzyj do elektrociepłowni

6 Październik 2017
To okazja, by sprawdzić, co kryje się za murami potężnego zakładu. W sobotę Elektrociepłownia „Zielona Góra” organizuje Dzień otwarty.

W tę sobotę, 7 października, w godz. 9.30-15.00, Elektrociepłownia „Zielona Góra” zaprasza na Dzień otwarty. To okazja, by dzieci, młodzież i dorośli dowiedzieli się, co kryje się za murami zakładu przy al. Zjednoczenia 103.

Zapowiada się mnóstwo atrakcji! W programie zwiedzanie elektrociepłowni z przewodnikiem, zobaczymy np. blok gazowo-parowy, kotłownię gazowo-olejową, Centrum Zero Wypadków. Zaplanowano również prezentację elementów systemu ciepłowniczego oraz konsultacje i porady na temat ciepła sieciowego i ciepłej wody użytkowej. W ciągu dnia nie zabraknie zabaw edukacyjnych i konkursów, przygotowanych dla małych i dużych. W specjalnym namiocie zostanie np. zasymulowany pożar, będzie też okazja, by spotkać się z zielonogórskimi sportowcami. Organizatorzy Dnia otwartego przypominają swoim gościom, że na terenie zakładu obowiązuje obuwie na płaskim obcasie.

(dsp)