Wystartuj w konkursie "Miasto bez barier"

6 Październik 2017
Te dwa konkursy od lat „chodzą” ze sobą w parze. Jeden ma za zadanie wyłonić obiekty przyjazne niepełnosprawnym, w drugim chodzi o uwiecznienie na zdjęciu codzienności osób z niepełnosprawnością.

Rozpoczyna się 10. edycja konkursu urbanistycznego „Zielona Góra bez Barier 2017” na najlepiej dostosowane obiekty i przestrzenie publiczne do potrzeb osób z niepełnosprawnością. - Zgłoszone obiekty przetestują osoby niepełnosprawne – zapowiada wiceprezydent Wioleta Haręźlak. Przez 10 lat tytuł laureata konkursu otrzymały 52 obiekty. Współorganizatorem konkursu jest Stowarzyszenie Przyjaciół Integracji. Zgłoszenia do 12 listopada.

Startuje również 9. edycja konkursu fotograficznego „Dopóki życie trwa” skierowanego do członków organizacji pozarządowych, instytucji i wolontariuszy działających na rzecz osób z niepełnosprawnością. Celem jest inspirowanie i ukazywanie osób niepełnosprawnych podczas codziennych czynności. Współorganizatorami konkursu są m.in. „Dom Harcerza” i stowarzyszenie „Nerka”. Prace należy nadsyłać do 27 listopada. Szczegóły na stronie urzędu miasta: www.zielona-gora.pl.

(el)