Wybraliśmy Anioła Roku 2018

16 Styczeń 2019
W tym roku statuetkę z rąk prezydenta Janusza Kubickiego otrzymał dr n. med. Marek Budner - ceniony w Polsce i Europie chirurg onkolog.

- Jestem zaszczycony i cieszę się z tego wyróżnienia, ponieważ związane jest z moim zawodem, z moim serdecznym podejściem do pacjentek, zrozumieniem ich potrzeb, lęków, obaw o to, czy przeżyją po postawieniu diagnozy choroby nowotworowej piersi. Dla mnie najważniejsze jest, żeby pokazać im drogę, jak można sobie z chorobą poradzić, nie tylko pod względem postępowania lekarskiego, ale również emocjonalnego - opowiadał M. Budner.

Jest wybitnym chirurgiem onkologiem. Specjalizuje się w chirurgii rekonstrukcyjnej piersi oraz brzucha. Mimo że na co dzień mieszka i pracuje w Niemczech, to dał się poznać zielonogórzankom jako doskonały specjalista, ale też wrażliwy na dobro pacjentów człowiek. Za swoją działalność otrzymał nagrodę Zielonogórskiego Anioła Roku 2018, którą osobiście odebrał w piątek, 11 stycznia, na uroczystości w Domu Harcerza.

Ci, którzy spotkali się kiedykolwiek z doktorem Budnerem podkreślają, że jak nikt inny potrafi przywrócić nadzieję. Dla każdego podopiecznego zawsze znajduje czas i otacza go profesjonalną opieką. - Trudno było znaleźć wolny dzień w kalendarzu doktora Budnera. Ale udało się. I jest tu dzisiaj, tylko dla nas, dla zielonogórzanek, które potrzebują jego lekarskiej porady, ale również po prostu rozmowy - dodała wiceprezydent Wioleta Haręźlak.

Spotkanie i wręczenie statuetki Zielonogórskiego Anioła Roku było zorganizowane w ramach konkursu „Zielona Góra bez barier”.

(ap)

 

wybierz swoje
Barcikowice sołtys Franciszek Kosidło Franciszek Kosidło
Drzonków sołtys Renata Woźniak Renata Woźniak
Jany i Stożne sołtys Monika Turzańska Monika Turzańska
Jargoniewice sołtys Elżbieta Świercz Elżbieta Świercz
Jeleniów sołtys Wojciech Bortnowski Wojciech Bortnowski
Kiełpin sołtys Aneta Walczak Aneta Walczak
Krępa sołtys Janusz Sikora Janusz Sikora
Łężyca sołtys Jolanta Rabęda Jolanta Rabęda
Ługowo sołtys Agnieszka Głuska Agnieszka Głuska
Nowy Kisielin sołtys Andrzej Zalewski Andrzej Zalewski
Ochla sołtys Aleksander Kosowicz Aleksander Kosowicz
Przylep sołtys Mieczysław Momot Mieczysław Momot
Racula sołtys Mirosława Jabłonka Mirosława Jabłonka
Stary Kisielin sołtys Krystyna Koperska Krystyna Koperska
Sucha sołtys Ireneusz Rypson Ireneusz Rypson
Zatonie i Marzęcin sołtys Krzysztof Sadecki Krzysztof Sadecki
Zawada sołtys Jan Smoter Jan Smoter
Zielona Góra prezydent Janusz Kubicki Janusz Kubicki