Wybraliśmy Anioła Roku 2018

16 Styczeń 2019
W tym roku statuetkę z rąk prezydenta Janusza Kubickiego otrzymał dr n. med. Marek Budner - ceniony w Polsce i Europie chirurg onkolog.

- Jestem zaszczycony i cieszę się z tego wyróżnienia, ponieważ związane jest z moim zawodem, z moim serdecznym podejściem do pacjentek, zrozumieniem ich potrzeb, lęków, obaw o to, czy przeżyją po postawieniu diagnozy choroby nowotworowej piersi. Dla mnie najważniejsze jest, żeby pokazać im drogę, jak można sobie z chorobą poradzić, nie tylko pod względem postępowania lekarskiego, ale również emocjonalnego - opowiadał M. Budner.

Jest wybitnym chirurgiem onkologiem. Specjalizuje się w chirurgii rekonstrukcyjnej piersi oraz brzucha. Mimo że na co dzień mieszka i pracuje w Niemczech, to dał się poznać zielonogórzankom jako doskonały specjalista, ale też wrażliwy na dobro pacjentów człowiek. Za swoją działalność otrzymał nagrodę Zielonogórskiego Anioła Roku 2018, którą osobiście odebrał w piątek, 11 stycznia, na uroczystości w Domu Harcerza.

Ci, którzy spotkali się kiedykolwiek z doktorem Budnerem podkreślają, że jak nikt inny potrafi przywrócić nadzieję. Dla każdego podopiecznego zawsze znajduje czas i otacza go profesjonalną opieką. - Trudno było znaleźć wolny dzień w kalendarzu doktora Budnera. Ale udało się. I jest tu dzisiaj, tylko dla nas, dla zielonogórzanek, które potrzebują jego lekarskiej porady, ale również po prostu rozmowy - dodała wiceprezydent Wioleta Haręźlak.

Spotkanie i wręczenie statuetki Zielonogórskiego Anioła Roku było zorganizowane w ramach konkursu „Zielona Góra bez barier”.

(ap)