Urząd zaświeci na zielono

6 Październik 2017
Dziś (piątek, 6 października), budynek urzędu miasta zaświeci na zielono. W ten sposób magistrat dołącza do akcji na rzecz dzieci z porażeniem mózgowym.

6 października to Światowy Dzień Mózgowego Porażenia Dziecięcego (MPD). To także dzień, w którym cała świat zabłyśnie na zielono. Także w Polsce podświetlone zostaną zabytkowe budynki, centra i galerie handlowe, budynki instytucji publicznych. Zielonogórski urząd miasta dołącza do akcji #17milionów, prowadzonej przez fundację „Kolorowy Świat”, która opiekuje się chorymi na mózgowe porażenie dziecięce.

- Na całym świecie aż 17 mln ludzi osób jest dotkniętych tą chorobą. Celem kampanii jest poznanie osób z porażeniem i ich potrzeb, ale też wyrażenie solidarności z nimi – tłumaczą przedstawiciele fundacji. - #17milionów ma też zwrócić uwagę na to, że w przestrzeni publicznej wciąż marginalizuje się potrzeby osób niepełnosprawnych i konieczne jest podjęcie konkretnych działań, by to zmienić.

Więcej na temat akcji na: www.17milionow, www.kolorowyswiat.org oraz na www.facebook.com/17milionow, www.facebook.com/fundacjakolorowyswiat.

(dsp)