Tacy uczniowie – to wielka duma!

21 Czerwiec 2019
Absolwenci szkół, laureaci i finaliści olimpiad oraz nauczyciele i dyrektorzy odebrali w poniedziałek nagrody finansowe od prezydenta miasta.

Uroczysta gala tradycyjnie odbyła się w Filharmonii Zielonogórskiej, a swoim występem uświetniła ją orkiestra dęta „Budowlanki”.

– Jesteśmy w miejscu, w którym słowa wybrzmiewają najpiękniej i to właśnie tu przedstawimy tych, którzy osiągnęli najlepsze wyniki – tymi słowami przywitała zgromadzonych na sali Wioleta Haręźlak, dyrektor Departamentu Edukacji i Spraw Społecznych. – Jestem dumna, że żyję w mieście tak zdolnych ludzi.

Tytuł najlepszego absolwenta uzyskało 84 uczniów, a laureatów i finalistów olimpiad było 48.

- Jestem tu po odbiór stypendium za olimpiadę z języka niemieckiego. Uzyskałem tytuł finalisty. Na pewno będę studiował w Niemczech. Myślałem o technicznej informatyce albo robotyce humanoidalnej. Pieniądze ze stypendium z pewnością się przydadzą, bo wszystkie rzeczy związane z robotyką są drogie – opowiedział nam Amadeusz Trzaska, uczeń I Liceum Ogólnokształcącego.

Nagrodę odebrał też Oskar Zaborowski. Jak przyznaje, nie zdecydował jeszcze, na co wyda stypendium, ale plany dotyczące studiów ma już sprecyzowane.

- Część pieniędzy wydam, część może zainwestuję. Zobaczymy. Jestem najlepszym finalistą 32. Olimpiady Wiedzy Ekonomicznej. Oprócz nagrody pieniężnej, tytuł finalisty daje mi wstęp na każdą uczelnię ekonomiczną w Polsce. W przyszłym roku, po szkole, wybieram się na studia do Szkoły Głównej Handlowej w Warszawie – przyznał O. Zaborowski.

Wysokość nagród dla uczniów była zróżnicowana: w zależności od rodzaju szkoły dostali od 1.500 do 2.500 zł. Dyrektorzy i nauczyciele mogli liczyć na nagrodę w wysokości od 400 do 2.500 zł, w zależności od ilości laureatów i finalistów, których przygotowali do konkursów. Łączna suma wszystkich nagród wyniosła ponad 240 tysięcy złotych.

(ap)

 

wybierz swoje
Barcikowice sołtys Franciszek Kosidło Franciszek Kosidło
Drzonków sołtys Renata Woźniak Renata Woźniak
Jany i Stożne sołtys Monika Turzańska Monika Turzańska
Jargoniewice sołtys Elżbieta Świercz Elżbieta Świercz
Jeleniów sołtys Wojciech Bortnowski Wojciech Bortnowski
Kiełpin sołtys Aneta Walczak Aneta Walczak
Krępa sołtys Janusz Sikora Janusz Sikora
Łężyca sołtys Jolanta Rabęda Jolanta Rabęda
Ługowo sołtys Agnieszka Głuska Agnieszka Głuska
Nowy Kisielin sołtys Andrzej Zalewski Andrzej Zalewski
Ochla sołtys Aleksander Kosowicz Aleksander Kosowicz
Przylep sołtys Mieczysław Momot Mieczysław Momot
Racula sołtys Mirosława Jabłonka Mirosława Jabłonka
Stary Kisielin sołtys Krystyna Koperska Krystyna Koperska
Sucha sołtys Ireneusz Rypson Ireneusz Rypson
Zatonie i Marzęcin sołtys Krzysztof Sadecki Krzysztof Sadecki
Zawada sołtys Jan Smoter Jan Smoter
Zielona Góra prezydent Janusz Kubicki Janusz Kubicki