Tacy uczniowie – to wielka duma!

21 Czerwiec 2019
Absolwenci szkół, laureaci i finaliści olimpiad oraz nauczyciele i dyrektorzy odebrali w poniedziałek nagrody finansowe od prezydenta miasta.

Uroczysta gala tradycyjnie odbyła się w Filharmonii Zielonogórskiej, a swoim występem uświetniła ją orkiestra dęta „Budowlanki”.

– Jesteśmy w miejscu, w którym słowa wybrzmiewają najpiękniej i to właśnie tu przedstawimy tych, którzy osiągnęli najlepsze wyniki – tymi słowami przywitała zgromadzonych na sali Wioleta Haręźlak, dyrektor Departamentu Edukacji i Spraw Społecznych. – Jestem dumna, że żyję w mieście tak zdolnych ludzi.

Tytuł najlepszego absolwenta uzyskało 84 uczniów, a laureatów i finalistów olimpiad było 48.

- Jestem tu po odbiór stypendium za olimpiadę z języka niemieckiego. Uzyskałem tytuł finalisty. Na pewno będę studiował w Niemczech. Myślałem o technicznej informatyce albo robotyce humanoidalnej. Pieniądze ze stypendium z pewnością się przydadzą, bo wszystkie rzeczy związane z robotyką są drogie – opowiedział nam Amadeusz Trzaska, uczeń I Liceum Ogólnokształcącego.

Nagrodę odebrał też Oskar Zaborowski. Jak przyznaje, nie zdecydował jeszcze, na co wyda stypendium, ale plany dotyczące studiów ma już sprecyzowane.

- Część pieniędzy wydam, część może zainwestuję. Zobaczymy. Jestem najlepszym finalistą 32. Olimpiady Wiedzy Ekonomicznej. Oprócz nagrody pieniężnej, tytuł finalisty daje mi wstęp na każdą uczelnię ekonomiczną w Polsce. W przyszłym roku, po szkole, wybieram się na studia do Szkoły Głównej Handlowej w Warszawie – przyznał O. Zaborowski.

Wysokość nagród dla uczniów była zróżnicowana: w zależności od rodzaju szkoły dostali od 1.500 do 2.500 zł. Dyrektorzy i nauczyciele mogli liczyć na nagrodę w wysokości od 400 do 2.500 zł, w zależności od ilości laureatów i finalistów, których przygotowali do konkursów. Łączna suma wszystkich nagród wyniosła ponad 240 tysięcy złotych.

(ap)