Opieka medyczna? U nas bez zmian

6 Październik 2017
Potrzebujesz pomocy w nocy albo podczas świąt? Opiekę medyczną zapewnia, tak jak do tej pory, Wojewódzka Stacja Pogotowia Ratunkowego przy ul. Chrobrego 2.

Od 1 października, w naszym kraju obowiązują nowe formuły udzielania pomocy medycznej w nocy i w czasie świąt. Mieszkańcy Zielonej Góry nie muszą się martwić zmianami, bo... naszego miasta one nie dotyczą. W dalszym ciągu nocna i świąteczna opieka zdrowotna jest w gestii Wojewódzkiej Stacji Pogotowia Ratunkowego przy ul. Chrobrego 2, tel. 68 320 20 49.

Jaki to rodzaj świadczeń? Przypomnijmy. Nocna i świąteczna opieka zdrowotna to świadczenia w zakresie podstawowej opieki zdrowotnej, udzielane od poniedziałku do piątku w godz. 18.00-8.00 dnia następnego oraz całodobowo w dni ustawowo wolne od pracy. Dyżurujący lekarz udziela porad w warunkach ambulatoryjnych, w domu pacjenta (w przypadkach medycznie uzasadnionych), telefonicznie.

Taka pomoc przysługuje nam w razie nagłego zachorowania, nagłego pogorszenia stanu zdrowia i gdy mamy obawy, że oczekiwanie na otwarcie przychodni może pogorszyć nasz stan zdrowia.

(dsp)