Nasi uczniowie na festiwalu w Cottbus

6 Październik 2017
Bębnili, śpiewali, grali na scenie, malowali graffiti... Uczniowie z „Domu Harcerza”, SP 13 i V LO wzięli udział w XI Niemiecko-Polskim Festiwalu Młodzieży w Cottbus.

- Byliśmy tam 29 września, na zaproszenie naszego partnera, Stowarzyszenia Polsko-Niemieckiego – relacjonują młodzi z MCKiE „Dom Harcerza”. Oni oraz uczniowie SP nr 13 i V LO wzięli udział w 10 różnych formach zajęć. W sumie ponad 200 osób uczestniczyło w następujących warsztatach: graffiti, bębniarstwo, teatr cieni, taniec nowoczesny (jazzowy), dziennikarstwo, śpiew, fotografia, teatr, sztuka.

- W różnych miejscach w Cottbus młodzież polska i niemiecka wspólnie pracowała nad przygotowaniem prezentacji swoich dokonań na scenie. Mogliśmy podziwiać piękne prace plastyczne wykonane przez grupy graffiti i sztuka. Wysłuchaliśmy utworu przygotowanego przez bębniarzy i obejrzeliśmy dwa układy choreograficzne zaprezentowane przez grupy taneczne. Na zakończenie wysłuchaliśmy wzruszającej piosenki Johna Lennona „Imagine” – opowiadają podopieczni „Domu Harcerza”.

(dsp)