Najlepsi sportowcy nagrodzeni

19 Czerwiec 2019
60 przedstawicieli 20 klubów i 31 trenerów z Zielonej Góry zostało uhonorowanych przez urząd miasta. – Jest się z czego cieszyć, nie cieszy się pani skarbnik, bo to trochę kosztuje, ale warto wydać pieniądze, aby przeżywać te sukcesy – powiedział na uroczystości w Palmiarni Janusz Kubicki.

Nagrody i Wyróżnienia Sportowe Miasta Zielona Góra trafiły do tych, którzy osiągali sukcesy w ubiegłym roku. – Cieszymy się, że miasto docenia ciężką pracę. Dla mnie poprzedni rok był świetny, bo zostałem mistrzem Europy w podnoszeniu ciężarów – przyznał Marek Trykacz, przedstawiciel Zrzeszenia Sportowo-Rehabilitacyjnego „Start” Zielona Góra. Grupa sportowców niepełnosprawnych była w Palmiarni licznie reprezentowana. Tak, jak sportowcy ZKS Drzonków. Wyróżnieni zostali m.in. pięcioboiści. – To są tacy zawodnicy, którzy mogą pokazać pazur w wyższych kategoriach wiekowych – powiedział Tomasz Cygański, trener ZKS-u. Docenieni zostali też zawodnicy, którzy w międzyczasie zmienili barwy klubowe. – Zdziwiłem się, bo dopiero co wróciłem z zawodów i dowiedziałem się, że otrzymam nagrodę – powiedział Filip Prokopyszyn, który od połowy ubiegłego roku reprezentuje Tarnovię Tarnowo Podgórne. – Dumny jestem z tego, że jestem zielonogórzaninem i Zielona Góra mnie zawsze docenia – dodał kolarz.

- Ja to całe życie na walizkach, właściwie wyjątkowo przyjechałam do Zielonej Góry, bo jestem w trakcie przygotowań do juniorskiego Wimbledonu, cieszę się, że udało mi się tu być – powiedziała tenisistka Martyna Kubka.

Sportowcy otrzymali nagrody w wysokości od 500 do 6 tys. zł. – Mamy różne sukcesy, jest gradacja tych nagród i stąd kwota, która robi wrażenie, bo to jest prawie 200 tys. zł – zakończył prezydent.

(mk)

 

wybierz swoje
Barcikowice sołtys Franciszek Kosidło Franciszek Kosidło
Drzonków sołtys Renata Woźniak Renata Woźniak
Jany i Stożne sołtys Monika Turzańska Monika Turzańska
Jargoniewice sołtys Elżbieta Świercz Elżbieta Świercz
Jeleniów sołtys Wojciech Bortnowski Wojciech Bortnowski
Kiełpin sołtys Aneta Walczak Aneta Walczak
Krępa sołtys Janusz Sikora Janusz Sikora
Łężyca sołtys Jolanta Rabęda Jolanta Rabęda
Ługowo sołtys Agnieszka Głuska Agnieszka Głuska
Nowy Kisielin sołtys Andrzej Zalewski Andrzej Zalewski
Ochla sołtys Aleksander Kosowicz Aleksander Kosowicz
Przylep sołtys Mieczysław Momot Mieczysław Momot
Racula sołtys Mirosława Jabłonka Mirosława Jabłonka
Stary Kisielin sołtys Krystyna Koperska Krystyna Koperska
Sucha sołtys Ireneusz Rypson Ireneusz Rypson
Zatonie i Marzęcin sołtys Krzysztof Sadecki Krzysztof Sadecki
Zawada sołtys Jan Smoter Jan Smoter
Zielona Góra prezydent Janusz Kubicki Janusz Kubicki