Najlepsi sportowcy nagrodzeni

19 Czerwiec 2019
60 przedstawicieli 20 klubów i 31 trenerów z Zielonej Góry zostało uhonorowanych przez urząd miasta. – Jest się z czego cieszyć, nie cieszy się pani skarbnik, bo to trochę kosztuje, ale warto wydać pieniądze, aby przeżywać te sukcesy – powiedział na uroczystości w Palmiarni Janusz Kubicki.

Nagrody i Wyróżnienia Sportowe Miasta Zielona Góra trafiły do tych, którzy osiągali sukcesy w ubiegłym roku. – Cieszymy się, że miasto docenia ciężką pracę. Dla mnie poprzedni rok był świetny, bo zostałem mistrzem Europy w podnoszeniu ciężarów – przyznał Marek Trykacz, przedstawiciel Zrzeszenia Sportowo-Rehabilitacyjnego „Start” Zielona Góra. Grupa sportowców niepełnosprawnych była w Palmiarni licznie reprezentowana. Tak, jak sportowcy ZKS Drzonków. Wyróżnieni zostali m.in. pięcioboiści. – To są tacy zawodnicy, którzy mogą pokazać pazur w wyższych kategoriach wiekowych – powiedział Tomasz Cygański, trener ZKS-u. Docenieni zostali też zawodnicy, którzy w międzyczasie zmienili barwy klubowe. – Zdziwiłem się, bo dopiero co wróciłem z zawodów i dowiedziałem się, że otrzymam nagrodę – powiedział Filip Prokopyszyn, który od połowy ubiegłego roku reprezentuje Tarnovię Tarnowo Podgórne. – Dumny jestem z tego, że jestem zielonogórzaninem i Zielona Góra mnie zawsze docenia – dodał kolarz.

- Ja to całe życie na walizkach, właściwie wyjątkowo przyjechałam do Zielonej Góry, bo jestem w trakcie przygotowań do juniorskiego Wimbledonu, cieszę się, że udało mi się tu być – powiedziała tenisistka Martyna Kubka.

Sportowcy otrzymali nagrody w wysokości od 500 do 6 tys. zł. – Mamy różne sukcesy, jest gradacja tych nagród i stąd kwota, która robi wrażenie, bo to jest prawie 200 tys. zł – zakończył prezydent.

(mk)