Jest choinka! Magia świąt już działa.

5 Grudzień 2017
Świąteczną atmosferę czuć niemal na każdym kroku. W tym tygodniu z pewnością natkniemy się gdzieś na brodatego jegomościa w czerwonym kubraku i z workiem pełnym prezentów. W środę o 16.00 Mikołajki Miejskie - czyli uroczyste rozświetlenie choinek.

ZAŚWIECIMY MIEJSKĄ CHOINKĘ

środa, 6 grudnia

To najpiękniejsze drzewko z okolicznych lasów! – tak zapewniają pracownicy Lasów Państwowych. Prezent od leśników dla miasta - kilkunastometrowa, żywa choinka, stanie pod ratuszem. Jej „siostra”, sztuczna choinka, która od kilku lat cieszy oczy mieszkańców, znajdzie swoje miejsce na pl. Bohaterów. Obie „panie” rozbłysną w środę światłami. Odpalenie świątecznych ozdób odbędzie się, jak co roku, w uroczystej atmosferze. Z tej okazji prezydent miasta zaprasza mieszkańców pod ratusz, o godz. 16.00. Tam, ze sceny popłyną dźwięki zimowych piosenek, dzieci będą zawieszać na nowej choince ekologiczne ozdoby. O tej samej porze spod choinki na pl. Bohaterów (zostaną zapalone lampki na choince i lodowej fontannie) wyruszy prezydent Janusz Kubicki z mikołajową świtą. Przemaszerują przez deptak odpalając kolejne dekoracje świąteczne. O 16.45 roczyste zapalenie światełek na choince przed ratuszem.

MIKOŁAJ W AUTOBUSIE MZK

środa, 6 grudnia

Miejski Zakład  Komunikacji i lokalni sponsorzy, wzorem lat ubiegłych, organizują 6 grudnia akcję „Mikołaj w autobusie”. - W czasie przejazdów specjalnie ustrojonym autobusem Mikołaje będą zabawiać dzieci i częstować je słodyczami – zachęcają do wspólnej zabawy organizatorzy. „Autobus mikołajkowy” będzie kursował na trasie: Zawadzkiego „Zośki” - Ptasia - Wyszyńskiego - al. Wojska Polskiego – Chopina (z powrotem Boh. Westerplatte) - dworzec PKP - Staszica - Waryńskiego - Podgórna – Szosa Kisielińska – os. Pomorskie - os. Śląskie. Autobus wykona po cztery kursy z pętli przy ul. Zawadzkiego „Zośki” o godz.: 10.30, 12.10, 13.50 i 15.30; na os. Śląskim o godz.: 11.20, 13.00, 14.40 i 16.20.

 

RODZICE GRAJĄ DLA DZIECI

środa, 6 grudnia

Zanim Mikołaj odwiedzi Rozśpiewane Przedszkole nr 34 (ul. Boh. Westerplatte 11), na malców czeka nie lada niespodzianka! Dzieci obejrzą przedstawienie o choince, w którym zagrają... rodzice. Mamy i tatusiowie wcielą się w rolę Zajączków, Wiewiórek, Wróbelka, Sroki, Jeża, Misia, Sarenki, Lisa, będzie też Bałwanek i Śnieżynki. To mikołajkowy prezent dla pociech, nic dziwnego, że na próbach dorośli dawali z siebie wszystko! Jak wypadnie spektakl? Z pewnością widowiskowo! Tym bardziej, że rodziców wspomogą niezawodne panie nauczycielki. Przedstawienie rozpocznie się ok. 9.15-9.30.

FITNESS W DRZONKOWIE

środa, 6 grudnia

Wojewódzki Ośrodek Sportu i Rekreacji w Drzonkowie zaprasza w środę na Mikołajkowy Minimaraton Fitness na sali i w wodzie. Wstęp wolny. W programie: 17.30 – Merry Xmas Bachata, 18.15 – Body Shape 50+ z przyborami, 19.00 – Body Art, 19.40 – mix Calss, 10.00 i 20.00 – Aqua z przyborami. - Zapraszamy wszystkich chętnych, którzy chcą aktywnie spędzić popołudnie – zachęcają organizatorzy.

ZGRANA RODZINA – WARSZTATY W PALMIARNI

czwartek, 7 grudnia

Prezydent miasta, ZGrana Rodzina i partnerzy programu zapraszają na kolejne warsztaty świąteczne. Tradycyjnie spotykamy się w Zielonogórskiej Palmiarni. Kiedy? W czwartek, 7 grudnia, w godz. 17.00-19.00. - Ozdób razem ze ZGraną Rodziną pierniki, zrób własnoręczne, oryginalne kartki świąteczne, urokliwe świeczniki, stroiki bożonarodzeniowe czy też piękne ozdoby choinkowe szyte na maszynie – zachęcają organizatorzy. Będą też wspólne zabawy przy najnowszych grach planszowych.

NOC MIKOŁAJKOWA W SP 13

piątek, 8 grudnia

Szkoła Podstawowa nr 13, przy ul. Chopina 18a, zaprasza w godz. 17.00-19.00 na atrakcje magicznej nocy mikołajkowej przedszkolaki i dzieci w wieku szkolnym. W programie m.in.: „Magia liczb i łamigłówek” , „Historia magii świąt”, quiz mikołajkowy i gry planszowe, „Rozpoznajemy smaki i zapachy”, warsztaty  „Bombki, bombeczki”, warsztaty muzyczno-plastyczne „Mikołaj, Mikołaj...”, „Playing time”- gry i zabawy po angielsku, „Kopciuszek” w języku niemieckim, „Magia świąt w świecie mediów”, zabawy sportowe. - Każdy uczestnik  może wziąć udział w loterii fantowej, gdzie nagrodami są m.in. szefciasta, czyli wypieki przygotowane przez dyrekcję szkoły i  nauczycieli - zapraszają organizatorzy.

CIĘŻARÓWKA COCA-COLI

sobota, 9 grudnia

Świąteczna ciężarówka Coca-Coli przyjedzie w przyszłą sobotę do Zielonej Góry. Przywiezie ze sobą mnóstwo atrakcji. - Zapraszamy do wspólnej zabawy z rodziną i znajomymi. Będzie można m.in. zrobić zdjęcie w klimatycznym Pokoju Świętego Mikołaja, własnoręcznie przygotować prezent w fabryce upominków, wysłać bliskim pocztówkę z życzeniami ze zdjęciem zrobionym w GIF budce czy przygotować spersonalizowaną puszkę coca-coli. Fani nowych technologii będą mogli doświadczyć wirtualnej przejażdżki saniami Mikołaja, zakładając specjalne okulary oculus. Nie zabraknie też konkursów i gier z nagrodami – zachęcają organizatorzy. Olbrzymia, 19-tonowa ciężarówka będzie stała na parkingu przy Palmiarni, w godz. 15.00-20.00.

BIEG DOBRYCH MIKOŁAJÓW

niedziela, 10 grudnia

Limit zawodników 3 Charytatywnego Biegu Dobrych Mikołajów już dawno osiągnięty! Organizatorzy zapraszają jednak wszystkich do gorącego kibicowania i odwiedzenia stoisk i namiotów w „miasteczku biegowym”, które wyrośnie w miejscu wydarzenia. Czeka tam na Was mnóstwo atrakcji, zabawy, kiermasz, smakołyki. Spotykamy się na os. Pomorskim. Biegi dla dzieci rozpoczną się o 11.00, dla dorosłych – o 12.00.

Wszystkie pieniądze zebrane w tym dniu będą przeznaczone na ferie zimowe dla dzieci i młodzieży nowopowstającej świetlicy socjoterapeutycznej Karuzela będącej pod opieką Stowarzyszenia Twórczych Aktywnych Rodziców „Star”.

(dsp)