Falubaz powalczy z Grudziądzem

12 Kwiecień 2018
Po porażce w inauguracyjnym meczu PGE Ekstraligi z Unią w Tarnowie, czas na ligowe ściganie przy W69! W niedzielę, 15 kwietnia, o 16.30 Falubaz Zielona Góra podejmie MRGarden GKM Grudziądz.

Przeciwnik zielonogórzan w pierwszej kolejce zremisował u siebie z forBETem Włókniarzem Częstochowa 45:45. Zwycięstwo grudziądzanie stracili w ostatnim biegu, który przegrali podwójnie. Brzmi znajomo? Falubaz też pogrzebał szansę na korzystny rezultat w Tarnowie w 15. gonitwie. Michael Jepsen Jensen i Grzegorz Zengota ulegli Nickiemu Pedersenowi i Kennethowi Bjerre 1:5 i w całym meczu 43:47. Ogólnopolskie media piały z zachwytu nad Pedersenem, który w wielkim stylu powrócił do ścigania po kontuzji, jednocześnie w Zielonej Górze można było usłyszeć zapytania o jazdę Patryka Dudka i Piotra Protasiewicza. Wicemistrzowi świata zdarzyło się przyjechać do mety za plecami Artura Mroczki. Kapitan Falubazu nie wygrał indywidualnie wyścigu. Wydaje się jednak, że każda kolejna okazja do jazdy, będzie krajowych liderów Falubazu przybliżać do optymalnej formy jeździeckiej i sprzętowej. W czwartek Falubaz trenował u siebie, a w piątek, 13 kwietnia, o 16.45 zielonogórzanie odjadą sparing przy W69. W Zielonej Górze pojawią się m.in. żużlowcy Stali Gorzów: Bartosz Zmarzlik i Szymon Woźniak.

Odkąd grudziądzanie ponownie są w elicie, czyli od 2015 r., jeszcze w Zielonej Górze nie wygrali. Przed rokiem Falubaz też jechał inaugurację z GKM-em. Co prawda przełożoną z kwietnia na lipiec i ośmiobiegową ze względu na deszcz, ale zwycięską 31:17. – Zmierzymy się z kolejną drużyną, która tak samo jak my, chce awansować do play-offów. Każdy potrzebuje punktów. Wydaje mi się, że to nie będzie lekki mecz, ale będzie on po naszej stronie i wszyscy będą zadowoleni – zapowiada Dudek.

Klub przygotował też niespodziankę dla fanów z długim żużlowym stażem, którym ostatnio zakurzył się żółto-biało-zielony szalik. Akcja „Nie było Ciebie tyle lat”, to możliwość obejrzenia niedzielnego meczu za złotówkę dla kibiców, którzy ostatni raz przy W69 gościli nie później, jak w 2015 r. albo wcale. Chętni powinni się zgłosić do salonu samochodowego Świtoń-Paczkowski, który mieści się przy ul. Zdrojowej, w piątek lub sobotę, w godz. 12.00-18.00. Pula biletów na tę akcję jest ograniczona. – Spodziewamy się ponad 10 tys. kibiców – zdradza frekwencję na niedzielę Marcin Grygier, dyrektor ds. marketingu ZKŻ SSA.

(mk)