Dwa dni z naszą planetą

9 Kwiecień 2019
Centrum Nauki Keplera zaprasza 12 i 13 kwietnia na obchody Światowego Dnia Ziemi. Szykują się atrakcje dla dzieci i dorosłych. Uwaga, na niektóre z nich trzeba się zapisać.

W Centrum Przyrodniczym, 12 kwietnia w godz. 12.00-15.00, odbywać się będą pokazy, doświadczenia i warsztaty dla grup zorganizowanych. - Zaplanowaliśmy eksperymenty nawiązujące do naszej biosfery, hydrosfery i atmosfery oraz zajęcia plastyczne, na których stworzymy kolaże poświęcone naszej planecie i ochronie bioróżnorodności – informują organizatorzy. Rezerwacja mailowa: cp.rezerwacja@centrumnaukikeplera.pl. Bilet - 5 zł.

13 kwietnia o 13.00 rozpoczną się wystąpienia przyrodników lubuskich, o 14.30 zaplanowano film pt. „Intymne życie żurawi” oraz prelekcję Piotra Dziełakowskiego. Wstęp wolny.

W Planetarium Wenus, 13 kwietnia, o 12.00 rozpoczną się animacje dla dzieci z rodzicami od 5 roku życia. - Przygotowaliśmy zabawy plastyczne i ruchowe, podczas których dzieci poznają podstawowe informacje na temat naszej planety – dodają organizatorzy. Zapisy: zapisy@centrumnaukikeplera.pl. Gwarancją miejsca jest e-mail zwrotny.

(dsp)