Anioły wśród nas

3 Listopad 2017
Na XIII Gali Charytatywnej „Warto jest pomagać” zaśpiewają m.in. Szpak, Mlynkova, Groniec, Wiśniewski. Podczas koncertu poznamy Anioły Roku 2017. Zgłoś swojego.

Kolejny raz Grzegorz Hryniewicz, jego rodzina i przyjaciele ze stowarzyszenia „Warto jest pomagać” zachęcają zielonogórzan do udziału w plebiscycie na Anioła Roku. Z Warszawy namawia również Joanna Kołaczkowska, członek honorowy organizacji. - Jeśli znacie osobę, grupę, instytucję, która bezinteresownie pomaga innym i waszym zdaniem warto ją wyróżnić, zgłoście ją – zagrzewa do wysyłania głosów popularna aktorka i autorka tekstów kabaretowych związana z Zielonogórskim Zagłębiem Kabaretowym.

Anioł to po prostu uosobienie dobroci, altruista. Zgłoszenia w czterech kategoriach: osoba, firma, instytucja i organizacja, przyjmowane będą do 1 grudnia. Wystarczy wejść na stronę internetową stowarzyszenia, pobrać z niej formularz zgłoszeniowy, wypełnić i odesłać go drogą elektroniczną na adres: aniolroku@gmail.com. Zdobywców statuetek (wykonywanych przez kowala z Katowic) zielonogórzanie poznają 16 grudnia, podczas XIII Gali Charytatywnej „Warto jest pomagać”.

Gala, która jak zwykle wprowadzi zielonogórzan w klimat świąt Bożego Narodzenia, choć jest 13. wcale nie zapowiada się pechowo. Wręcz odwrotnie: będzie więcej miejsc na widowni, biletów i artystów. Ponieważ co roku cegiełki wstępu na koncert szły jak woda, po raz pierwszy odbędzie się on w hali CRS przy ul. Sulechowskiej, która na widowni pomieści aż tysiąc osób. 16 grudnia o godz. 19.00 wystąpią w niej wokaliści, aktorzy i sportowcy: Stan Borys - legenda polskiej piosenki, Michał Szpak - członek honorowy stowarzyszenia, który zawsze chce pomagać i sam dzwoni dopytując: kiedy?, Halina Mlynkova - przyjedzie z Pragi, Katarzyna Groniec – w przyjeździe nie przeszkodzi jej nawet nagrywanie nowej płyty, Michał Wiśniewski, Marek Kaliszuk, Natalia Lubrano, Dorota Osińska, Przemysław Sadowski, Alicja Janosz, Gabriel Fleszar, Kabaret Jurki oraz… drużyna Stelmet BC Zielona Góra, która zapowiadana jest jako hit tegorocznej akcji i drużyna Ekantor.pl Falubaz Zielona Góra. Koncert poprowadzą Leszek Jenek i Monika Dryl, a orkiestrą dyrygować będzie Wojciech Zandecki.

- Artyści zawsze chętnie do nas przyjeżdżali, ale tylu ich jeszcze nie było – mówi Agnieszka Hryniewicz.

Przedsięwzięcie, zorganizowane przy pomocy urzędu miasta i zarządu województwa lubuskiego, ma ponad 20 partnerów, którzy hojnie przekazują środki na galę. Bilety cegiełki na koncert w cenie 100, 80 i 60 zł, dostępne są we wszystkich punktach sprzedaży abilet.pl.

- Wszystkie pieniądze z cegiełek będą przeznaczone na leczenie i rehabilitację jednego lub więcej podopiecznych stowarzyszenia – zapowiada prezes, Grzegorz Hryniewicz.

Stowarzyszenie „Warto jest pomagać” jest lubuskim liderem w zbieraniu pieniędzy z 1 proc. podatku dochodowego, w Polsce zajmuje 118 lokatę. Na pomoc dla kilkudziesięciu podopiecznych - dzieci i dorosłych - stowarzyszenie w tym roku już wydało 1 mln zł.

(el)