Wydarzenia w mieście

29 Listopad 2019

Wino i viola da gamba

W sobotę, 30 listopada, w piwnicy winiarskiej przy ul. Wodnej 32 odbędzie się prezentacja „Grempler Sekt – nowe wina”. - Spróbujemy trzech win musujących: pinot blanc, zweigelt blanc de noir i zweigelt rose, wytworzonych metodą tradycyjną, gdzie do wtórnej fermentacji dochodzi w butelce – opisują organizatorzy. - Zobaczymy na żywo proces usuwania osadu i korkowania, a na koniec posłuchamy krótkiego koncertu, który przeniesie nas w czasy Jeremiasza Seydela, budowniczego piwnicy i nestora zielonogórskiego winiarstwa.

Na violi da gamba zagra wrocławska instrumentalistka, Julia Karpeta. Bilety kosztują 70 zł, rezerwacja przez stronę winnicamilosz.pl

 

Po poradę i na galę

* Lubuskie Stowarzyszenie na rzecz Kobiet BABA zaprasza na bezpłatne porady prawne i psychologiczne w ramach „16-stu dni przeciw przemocy ze względu na płeć”. Akcja potrwa do 10 grudnia, ul. Stary Rynek 17.

* W sobotę, 30 listopada, w całej Polsce odbędzie się 10. edycja Dnia Otwartego Notariatu. W Zielonej Górze bezpłatne informacje prawne będą udzielane przez notariuszy w sali kolumnowej urzędu marszałkowskiego, ul. Podgórna 7, w godz. 10.00-16.00.

* XII Gala Konkursu Urbanistycznego „Zielona Gór bez Barier 2019” odbędzie się we wtorek, 3 grudnia, o 13.00 w Młodzieżowym Centrum Kultury i Edukacji „Dom Harcerza” przy ul. Wyszyńskiego 19a.

Nahorny i Bonda

* „Ballad Book - Okruchy dzieciństwa” to kolejna odsłona twórczości Włodzimierza Nahornego - ikony i legendy polskiego jazzu. Na koncert Nahorny Trio zaprasza Zielonogórski Ośrodek Kultury, w piątek, 6 grudnia, o 20.00 w Hydro(za)gadce. Bilety po 35 zł na abilet.pl i na godzinę przed koncertem.

* Biblioteka im. Cypriana Norwida oraz Dyskusyjne Kluby Książki zapraszają, w ramach Festiwalu Literackiego im. Anny Tokarskiej Proza Poetów, na spotkanie autorskie z Katarzyną Bondą, autorką bestsellerowych powieści kryminalnych, które odbędzie się w niedzielę, 8 grudnia, o 17.00, w sali im. Janusza Koniusza. Obowiązują bezpłatne miejscówki, dostępne przed spotkaniem.

Dwa wernisaże

* W sobotę, 30 listopada, na wernisaż wystawy „Dzielnice Zielonej Góry – pejzaż miasta” zaprasza Zielonogórskie Towarzystwo Fotograficzne. - Fotografie opowiedzą o miejscach malowanych światłem i wskażą na różnorodność oraz specyfikę dzielnic i sołectw –mówią organizatorzy. Początek o 17.00, w Palmiarni. Projekt jest finansowany przez miasto.

* Filia Zielonogórskiego Ośrodka Kultury w Starym Kisielinie zaprasza we wtorek, 3 grudnia, o 17.00 na wernisaż grupy artystycznej Babie Lato pt. „Cztery pory roku w Starym Kisielinie”. Artyści spotykali się o każdej porze roku w pałacu, warsztaty odbywały się pod okiem doświadczonych malarzy. Efekty tych plenerów – na wystawie w pałacu.

Wieczór z poezją

W niedzielę, 1 grudnia, o 17.00, w ramach kolejnej edycji Krakowskiego Salonu Poezji w Zielonej Górze, Biblioteka im. Cypriana Norwida zaprasza na „Wieczór poezji Anny Tokarskiej” oraz otwarty konkurs jednego wiersza dedykowany patronce Festiwalu Literackiego Proza Poetów. Wiersze zielonogórskiej poetki w opracowaniu Andrzeja Bucka zaprezentuje aktorka Romana Filipowska. - W drugiej części wieczoru zapraszamy wszystkich twórców poezji do prezentacji jednego wiersza, dedykowanego Annie Tokarskiej – zapowiadają organizatorzy. Czasu do konkursu zostało mało, ale zdolni poeci z pewnością sobie poradzą... Warunki uczestnictwa w konkursie można znaleźć na stronie www.wimbp.zgora.pl

(dsp)

wybierz swoje
Barcikowice sołtys Franciszek Kosidło Franciszek Kosidło
Drzonków sołtys Renata Woźniak Renata Woźniak
Jany i Stożne sołtys Monika Turzańska Monika Turzańska
Jargoniewice sołtys Elżbieta Świercz Elżbieta Świercz
Jeleniów sołtys Wojciech Bortnowski Wojciech Bortnowski
Kiełpin sołtys Aneta Walczak Aneta Walczak
Krępa sołtys Janusz Sikora Janusz Sikora
Łężyca sołtys Jolanta Rabęda Jolanta Rabęda
Ługowo sołtys Agnieszka Głuska Agnieszka Głuska
Nowy Kisielin sołtys Andrzej Zalewski Andrzej Zalewski
Ochla sołtys Aleksander Kosowicz Aleksander Kosowicz
Przylep sołtys Mieczysław Momot Mieczysław Momot
Racula sołtys Mirosława Jabłonka Mirosława Jabłonka
Stary Kisielin sołtys Krystyna Koperska Krystyna Koperska
Sucha sołtys Ireneusz Rypson Ireneusz Rypson
Zatonie i Marzęcin sołtys Krzysztof Sadecki Krzysztof Sadecki
Zawada sołtys Jan Smoter Jan Smoter
Zielona Góra prezydent Janusz Kubicki Janusz Kubicki