Życie przeniosło się do internetu

20 Marzec 2020
Studio Tańca Spoko Family zaprasza na wirtualne treningi taneczne. – Chcemy wysłać do rodzin pozytywną energię – wyjaśnia Filip Czeszyk.

W czasie deszczu dzieci się nudzą, śpiewała Barbara Kraftówna w legendarnym Kabarecie Starszych Panów. Podczas epidemii koronawirusa dzieciaki i młodzież też nie zawsze mają co ze sobą zrobić. Szkoły, placówki kulturalne, pizzerie i galerie handlowe zamknięte - zgodnie z zaleceniami rządu i lekarzy, niepełnoletni powinni siedzieć w domu. Dzięki inicjatywie Spoko Family ta przymusowa kwarantanna nie musi być aż tak dolegliwa. W poniedziałek ruszyły wirtualne lekcje tańca.

- Zajęcia taneczne transmitujemy na naszym fanpagu na Facebooku – mówi Filip Czeszyk, szef Spoko Family. – Nie ma co ukrywać, ostatnio wszyscy nie mamy wielu powodów do zadowolenia. Udostępniamy lekcje tańca, aby dodać zielonogórzanom otuchy i przesłać mnóstwo pozytywnej energii mamom, ojcom, siostrom, braciom, dziadkom... Ponadto dzieciaki siedzą teraz w domach i nie mają dużo ruchu. Chcemy je więc utrzymać w dobrej formie. Dlatego do tańca dodajemy elementy ćwiczeń fizycznych rozciągających.

Dzieci mogą tańczyć razem z rodzicami. Nie brakuje propozycji zarówno dla początkujących, jak i dla zaawansowanych tancerzy. W planach są też konkursy z atrakcyjnymi nagrodami i dużo dobrej zabawy. Bo Spoko Family rozszerzyło swoją działalność i we współpracy z Wolną Szkołą w Zielonej Górze wprowadziło elementy zabaw kreatywnych. W pierwszym odcinku cyklu najmłodsi zielonogórzanie dowiedzieli się, jakie cuda można stworzyć z mąki ziemniaczanej. Wysłuchały też wykładu o emocjach. A szykują się jeszcze wirtualne lekcje tańca z najlepszymi polskimi tancerzami, wykonującymi między innymi freestyle.

Zajęcia kreatywne przygotowują Kamila Winkler (Studnia Życzeń) i Kasia Swoboda (Spoko Family).

(rk)

wybierz swoje
Barcikowice sołtys Franciszek Kosidło Franciszek Kosidło
Drzonków sołtys Renata Woźniak Renata Woźniak
Jany i Stożne sołtys Monika Turzańska Monika Turzańska
Jargoniewice sołtys Elżbieta Świercz Elżbieta Świercz
Jeleniów sołtys Wojciech Bortnowski Wojciech Bortnowski
Kiełpin sołtys Aneta Walczak Aneta Walczak
Krępa sołtys Janusz Sikora Janusz Sikora
Łężyca sołtys Jolanta Rabęda Jolanta Rabęda
Ługowo sołtys Agnieszka Głuska Agnieszka Głuska
Nowy Kisielin sołtys Andrzej Zalewski Andrzej Zalewski
Ochla sołtys Aleksander Kosowicz Aleksander Kosowicz
Przylep sołtys Mieczysław Momot Mieczysław Momot
Racula sołtys Mirosława Jabłonka Mirosława Jabłonka
Stary Kisielin sołtys Krystyna Koperska Krystyna Koperska
Sucha sołtys Ireneusz Rypson Ireneusz Rypson
Zatonie i Marzęcin sołtys Krzysztof Sadecki Krzysztof Sadecki
Zawada sołtys Jan Smoter Jan Smoter
Zielona Góra prezydent Janusz Kubicki Janusz Kubicki