Złoty medal dla spółki Streamsoft

2 Październik 2019
- Bez utalentowanej załogi nie byłoby sukcesu naszej firmy. Dlatego w pierwszej kolejności dziękuję naszym pracownikom. Wznoszę toast za wasze zdrowie i przyszłość firmy – tymi słowy Dariusz Chojnacki, prezes spółki Streamsoft podsumował rocznicową uroczystość.

To jedna z najstarszych zielonogórskich firm z branży tzw. wysokich technologii. I choć może się już poszczycić trzema oddziałami: we Wrocławiu, Warszawie i Krakowie, centrala spółki wciąż pracuje w Zielonej Górze. Trudno jej nie zauważyć, to okazały budynek postawiony dwa lata temu przy najbardziej ruchliwej ulicy miasta, pomiędzy centrum handlowym Castorama i biblioteką Norwida. Spółka Streamsoft obchodzi w tym roku 30. rocznicę swego powstania. Została założona przez Dariusza Chojnackiego, Cezarego Miadziałko i Jacka Szaferskiego. Panowie do dziś kierują pracami spółki.

Czym się dokładnie zajmuje Streamsoft? Firma zaczynała od projektowania księgowego oprogramowania dla polskich małych i średnich firm. Dziś specjalizuje się przede wszystkim w budowaniu elektronicznych systemów ERP, których zadaniem jest uławiać kompleksowe zarządzanie firmą. Streamsoft zatrudnia ponad 200 osób. Większość załogi tworzą absolwenci i studenci Uniwersytetu Zielonogórskiego. O skali rozwoju firmy świadczą dochody spółki, które w tym roku powinny przekroczyć 40 mln zł.

Szefowie firmy, podczas uroczystości w miniony poniedziałek dziękowali przede wszystkim pracownikom spółki.

- Gdyby nie wasze zaangażowanie, gdyby nie wasza wiara w sens naszej pracy, zapewne Streamsoft nie rozwinąłby tak szybko skrzydeł. Bez utalentowanej załogi nie byłoby sukcesu naszej firmy. Dlatego w pierwszej kolejności dziękujemy naszym pracownikom. Wznoszę toast za wasze zdrowie i przyszłość firmy – zakończył krótkie przemówienie D. Chojnacki, prezes spółki.

Prezydent Janusz Kubicki, w uznaniu zasług spółki dla rozwoju zielonogórskiej branży firm informatycznych, przyznał całej firmie Złoty Medal Zielonej Góry. Odznaczenie z rąk wiceprezydenta Dariusza Lesickiego odebrała Joanna Kałuzińska-Zasada, dyrektorka ds. marketingu w spółce.

- Chciałbym podziękować zarządowi spółki nie tylko za spektakularny rozwój, nie tylko za dobrą współpracę z władzami miasta, ale także za efektywną współpracę z Uniwersytetem Zielonogórskim, przez te 30 lat pracowało tu bardzo wielu uniwersyteckich absolwentów, to u was mogli rozwinąć zawodowe skrzydła z korzyścią dla siebie samych, firmy i miasta – komplementował D. Lesicki.

(pm)

 

wybierz swoje
Barcikowice sołtys Franciszek Kosidło Franciszek Kosidło
Drzonków sołtys Renata Woźniak Renata Woźniak
Jany i Stożne sołtys Monika Turzańska Monika Turzańska
Jargoniewice sołtys Elżbieta Świercz Elżbieta Świercz
Jeleniów sołtys Wojciech Bortnowski Wojciech Bortnowski
Kiełpin sołtys Aneta Walczak Aneta Walczak
Krępa sołtys Janusz Sikora Janusz Sikora
Łężyca sołtys Jolanta Rabęda Jolanta Rabęda
Ługowo sołtys Agnieszka Głuska Agnieszka Głuska
Nowy Kisielin sołtys Andrzej Zalewski Andrzej Zalewski
Ochla sołtys Aleksander Kosowicz Aleksander Kosowicz
Przylep sołtys Mieczysław Momot Mieczysław Momot
Racula sołtys Mirosława Jabłonka Mirosława Jabłonka
Stary Kisielin sołtys Krystyna Koperska Krystyna Koperska
Sucha sołtys Ireneusz Rypson Ireneusz Rypson
Zatonie i Marzęcin sołtys Krzysztof Sadecki Krzysztof Sadecki
Zawada sołtys Jan Smoter Jan Smoter
Zielona Góra prezydent Janusz Kubicki Janusz Kubicki