Zielonogórski biznes w dobrej formie

23 Maj 2019
Po tym szkoleniu zdecydowanie taki będzie! Organizatorzy rozwieją wszystkie wątpliwości i odpowiedzą na pytania dotyczące prowadzenia działalności gospodarczej. Szkolenie jest bezpłatne, zapisy trwają do piątku, 24 maja.

- Firmy prowadzone przez przedsiębiorców to ważny element rozwoju miasta. W zeszłym roku w Zielonej Górze założono blisko 500 nowych działalności gospodarczych – informował wiceprezydent Dariusz Lesicki na konferencji prasowej dotyczącej szkolenia „Biznes w dobrej formie”. Warsztaty odbędą się we wtorek, 28 maja, w godz. 10.00-14.00, w auli „Domu Harcerza”, przy ul. Wyszyńskiego 19a.

- Chcemy przedstawić wszystkie najważniejsze zagadnienia w przejrzystej, skróconej formie, tak, żeby zainteresować nimi uczestników. Odpowiemy na pytanie: jak założyć własną firmę, porozmawiamy m.in. o prawach i obowiązkach przedsiębiorców, wyborze optymalnej formy działalności gospodarczej, o wadach i zaletach poszczególnych form, przedstawimy nowe funkcjonalności CEIDG. Opowiemy o różnorodnych sposobach pozyskiwania finansowania na założenie i rozwój działalności gospodarczej – przedstawiał program szkolenia Grzegorz Stodolny z urzędu miasta.

Na szkolenie mogą zapisać się obecni przedsiębiorcy, jak i ci, którzy dopiero planują założenie własnego biznesu.

- Mam nadzieję, że będzie to impuls do rozwoju nowych firm – dodał G. Stodolny.

Szkolenie poprowadzą przedstawiciele urzędu miasta, Punktu Informacyjnego Funduszy Europejskich, Lubuskiego Funduszu Pożyczkowego, Powiatowego Urzędu Pracy oraz adwokat Joanna Lubecka. Aula „Domu Harcerza” może pomieścić około 80-90 osób, dlatego wymagana jest wcześniejsza rejestracja. Wciąż są wolne miejsca. Zapisy: tel. 68 45 64 317 (316, 330), e-mail: szkolenie-biznes@um.zielona-gora.pl. Więcej informacji można znaleźć na stronie internetowej www.zielona-góra.pl lub na portalu Facebook, wpisując w wyszukiwarkę: Biznes w dobrej formie.

(ap)