W sołectwach

8 Sierpień 2016
- Chcemy potrzebujących obdarzyć aparatami do mierzenia ciśnienia tętniczego, kupimy je z własnych pieniędzy – zapowiada radny Jarosław Berent, pomysłodawca akcji „Serce dla Serca”.

Trzech zielonogórskich radnych: Jarosław Berent, Tomasz Sroczyński i Mariusz Rosik, cała trójka to mieszkańcy dzielnicy Nowe Miasto, postanowili zainicjować i zorganizować specjalną akcję wspierającą i promującą zdrowie mieszkańców byłej gminy.

- Wielu mieszkańców, zwłaszcza w podeszłym wieku, zwyczajnie nie stać na zakup domowych ciśnieniomierzy. Dlatego postanowiliśmy przeznaczyć pieniądze z naszych diet na zakup aparatów – tak J. Berent tłumaczy ideę.

Akcja potrwa do końca obecnej kadencji rady miasta. Jako pierwsi mogą się zgłaszać mieszkańcy sołectwa Ochla. Już w najbliższy wtorek, 9 sierpnia, godz. 18.30, w świetlicy wiejskiej w Ochli będą rozdawane pierwsze egzemplarze atestowanych ciśnieniomierzy.

Kiedy akcją zostaną objęte następne sołectwa?

- Informacje o konkretnym miejscu, dniu i godzinie będziemy rozpowszechniali poprzez parafie oraz media. To może trochę potrwać, ale nikogo potrzebującego nie pozostawimy bez pomocy – zapewnia J. Berent.

(pm)