Koncert nad wodą

8 Sierpień 2016
Połączenie brzmień muzyki klasycznej i rozrywkowej, gry świateł i szumu wody... Taki miks sprawdza się wyśmienicie! Nie wierzycie? Rezerwujcie zatem sobotni wieczór, 20 sierpnia na prawdziwą ucztę melomana.

Bachus Classic Orchestra zaprasza na czwartą już edycję cyklu Letnie Wieczory przy Fontannie. Początek koncertu na pl. Bohaterów o 21.00. – Cel mamy taki jak zawsze. Sprawić, by muzykę klasyczną polubili ci, którzy do tej pory omijali ją szerokim łukiem – tłumaczy kontrabasista Krzysztof Orszulik, dusza całego przedsięwzięcia. – To nie jest trudna w odbiorze sztuka, jak sądzą niektórzy. I warto jest zajrzeć czasem do filharmonii, naprawdę.

W projekcie mocno wspiera go żona oraz kilkunastu innych członków orkiestry - dobrze już znanej zielonogórzanom, którzy co roku przybywają na plac przy największej miejskiej fontannie. Coraz liczniej. – Zaczyna nam być ciasno, ale jednak magia tego miejsca jest silna. Wytrwamy w tradycji! – uśmiecha się K. Orszulik.

A tradycyjny będzie skład zespołu (instrumenty smyczkowe i perkusja), scena (przy fontannie), czas koncertu (godzina z groszami) i ilość zaprezentowanych utworów (kilkanaście). Muzycy zaskoczą za to, jak zwykle, doborem i różnorodnością repertuaru. Zawsze szykują pozycje z menu klasycznego, ale okraszone utworami popularnymi. – Było już filmowo, rockowo. W tym roku pokusimy się o... funky i hip-hop. To trudne style do zaaranżowania na instrumenty klasyczne. Przyjdźcie, posłuchajcie, oceńcie, jak smakuje takie danie – zachęca K. Orszulik. I dodaje, że nie byłby sobą, gdyby nie przyszykował, wspólnie z całą załogą, niespodzianki dla gości. Ale o tym oraz szerzej o atrakcjach wieczoru w kolejnym wydaniu „Łącznika Zielonogórskiego”.

(dsp)

Fot. Archiwum Bachus Classic Orchestra

Połączenie muzyki, świateł, szumu wody i tańca, tworzy niepowtarzalną, magiczną atmosferę. Muzycy zagrają na pl. Bohaterów, w sobotę, 20 sierpnia, o 21.00.