Zielona Góra wysoko w rankingach

3 Październik 2019
Dwa pisma: „Rzeczpospolita” i „Wspólnota” doceniły w swoich rankingach Zieloną Górę. Zajęliśmy trzecie i piąte miejsce w gronie największych polskich miast.

Raz zdobyć pierwsze miejsce to wielki sukces, ale późniejsze utrzymanie się na „pudle” stanowi nie lada wyczyn. Tak jest z naszym udziałem w prestiżowym „Rankingu Samorządów” organizowanym przez „Rzeczpospolitą”. Przed rokiem zajęliśmy w nim pierwsze miejsce wśród największych polskich miast. W swoich badaniach dziennik sprawdził dane z 65 miast na prawach powiatu. W tym roku bezapelacyjnym liderem został Sopot, który wyprzedził Rybnik. Podium uzupełnia Zielona Góra. Tuż za nami zostały tak ważne miasta jak: Bydgoszcz, Poznań, Gdańsk, Białystok, Nowy Sącz i Wrocław.

- Są takie dni, kiedy człowiek wie, że warto ciężko pracować. Dziś jest właśnie taka chwila. Zielona Góra na podium, jest trzecim miastem w Polsce. Kolejny wielki sukces – komentował na gorąco prezydent Janusz Kubicki, który po wyróżnienie pojechał do Warszawy. - To jest nagroda dla wszystkich mieszkańców. Zawsze w takiej chwili podkreślam, że warto być upartym i wytrwałym, bo to powoduje, że jest się skutecznym i osiąga się zamierzony cel.

Według prezydenta, sukces jest tym większy, że do rankingu brane są wyłącznie twarde dane, a nie to, czy ktoś kogoś lubi.

Nagrody wręczał były premier Jerzy Buzek. Tak było w poniedziałek. Natomiast w środę wiceprezydent Dariusz Lesicki pojechał do Katowic na galę inwestorów samorządowych. Tu również było do odebrania wyróżnienie, tym razem przyznane przez poświęcone samorządom czasopismo „Wspólnota”, które ogłosiło wyniki swojego rankingu. Podsumowano wydatki inwestycyjne samorządów w latach 2016-18. W kategorii miast wojewódzkich zajęliśmy piąte miejsce.

(tc)

 

wybierz swoje
Barcikowice sołtys Franciszek Kosidło Franciszek Kosidło
Drzonków sołtys Renata Woźniak Renata Woźniak
Jany i Stożne sołtys Monika Turzańska Monika Turzańska
Jargoniewice sołtys Elżbieta Świercz Elżbieta Świercz
Jeleniów sołtys Wojciech Bortnowski Wojciech Bortnowski
Kiełpin sołtys Aneta Walczak Aneta Walczak
Krępa sołtys Janusz Sikora Janusz Sikora
Łężyca sołtys Jolanta Rabęda Jolanta Rabęda
Ługowo sołtys Agnieszka Głuska Agnieszka Głuska
Nowy Kisielin sołtys Andrzej Zalewski Andrzej Zalewski
Ochla sołtys Aleksander Kosowicz Aleksander Kosowicz
Przylep sołtys Mieczysław Momot Mieczysław Momot
Racula sołtys Mirosława Jabłonka Mirosława Jabłonka
Stary Kisielin sołtys Krystyna Koperska Krystyna Koperska
Sucha sołtys Ireneusz Rypson Ireneusz Rypson
Zatonie i Marzęcin sołtys Krzysztof Sadecki Krzysztof Sadecki
Zawada sołtys Jan Smoter Jan Smoter
Zielona Góra prezydent Janusz Kubicki Janusz Kubicki