Zgrana rodzina coraz większa

18 Wrzesień 2020
Program działa od sześciu lat i cieszy się popularnością wśród zielonogórzan. We wtorek, na deptaku wręczono pani Justynie kartę o numerze 45.000.

ZGrana Rodzina to miejski program skierowany do wszystkich zielonogórskich rodzin. Wystarczy być zameldowanym w Zielonej Górze i być rodzicem co najmniej jednego dziecka poniżej 18 roku życia. Dla posiadacza karty otwierają się możliwości pozwalające na aktywne spędzenie czasu, zjedzenie czegoś pysznego, zadbanie o swoje zdrowie i urodę. ZGrana Rodzina to blisko 200 ofert przygotowanych specjalnie dla tych, którzy są w programie.

- Już 80 procent mieszkańców miasta ma kartę ZGranej Rodziny lub Zgranych Zielonogórzan 50+ - mówiła przy mobilnym stoisku programu, Wioleta Haręźlak, dyrektor Departamentu Edukacji i Spraw Społecznych w magistracie.

We wtorek, do tego zgranego grona, dołączyła pani Justyna. W. Haręźlak wręczyła jej symboliczną kartę z numerem 45.000. – To niesamowite spotkanie. Za każdą z wydanych kart kryją się nasi mieszkańcy i ich historie. Dzisiaj mam wyjątkowe szczęście wręczyć uroczyście kolejną z nich. A jako, że jesteśmy jeszcze w atmosferze Winobrania, to Bachus poprosił mnie o przekazanie drobnego upominku – W. Haręźlak podała pani Justynie butelkę wina. Młoda zielonogórzanka została też obdarowana dużym kartonem, w którym ukryte zostały upominki dla jej synka.

- Karta ZGranej Rodziny daje ogromne przywileje i zniżki. Wszystkie rodziny, które ją posiadają, bardzo się z niej cieszą. Muszę jeszcze przejrzeć oferty, ale jako pierwszą wykorzystam na pewno zniżkę na basen – przyznała pani Justyna.

Ambasadorzy programów: ZGrana Rodzina i ZGrani Zielonogórzanie 50+ przedstawili też niespodziankę. Z oferty Miasto dla Gastro mogą również skorzystać mieszkańcy, którzy posiadają kartę ZGrani Zielonogórzanie 50+. Wystarczy odpowiedzieć poprawnie na jedno pytanie dotyczące Zielonej Góry, a karta zostanie zasilona kwotą 20 zł. Voucher można wykorzystać u jednego z blisko 50 partnerów akcji, składając zamówienie za min. 21 zł. Jeśli posiadacz karty nie zrealizuje vouchera w przeciągu dwóch tygodni, dodana na jego kartę kwota, wraca do puli nagród.

(ap)

 

wybierz swoje
Barcikowice sołtys Franciszek Kosidło Franciszek Kosidło
Drzonków sołtys Renata Woźniak Renata Woźniak
Jany i Stożne sołtys Monika Turzańska Monika Turzańska
Jargoniewice sołtys Elżbieta Świercz Elżbieta Świercz
Jeleniów sołtys Wojciech Bortnowski Wojciech Bortnowski
Kiełpin sołtys Aneta Walczak Aneta Walczak
Krępa sołtys Janusz Sikora Janusz Sikora
Łężyca sołtys Jolanta Rabęda Jolanta Rabęda
Ługowo sołtys Agnieszka Głuska Agnieszka Głuska
Nowy Kisielin sołtys Andrzej Zalewski Andrzej Zalewski
Ochla sołtys Aleksander Kosowicz Aleksander Kosowicz
Przylep sołtys Mieczysław Momot Mieczysław Momot
Racula sołtys Mirosława Jabłonka Mirosława Jabłonka
Stary Kisielin sołtys Krystyna Koperska Krystyna Koperska
Sucha sołtys Ireneusz Rypson Ireneusz Rypson
Zatonie i Marzęcin sołtys Krzysztof Sadecki Krzysztof Sadecki
Zawada sołtys Jan Smoter Jan Smoter
Zielona Góra prezydent Janusz Kubicki Janusz Kubicki