Żegnaj szkoło! Witajcie wakacje!

26 Czerwiec 2020
Dziś (piątek, 26 czerwca) oficjalny koniec roku szkolnego 2019/2020 - ze względu na epidemię chyba najdziwniejszego, jaki w ostatnich dziesięcioleciach przeżyła polska szkoła.

Ten rok szkolny przebił nawet ubiegłoroczne zawirowania wynikłe ze strajku nauczycieli. Dlatego dzisiaj tysiące zielonogórskich uczniów - ze świadectwami w dłoniach i promocją do następnej klasy - oraz ich rodzice, oddychają z ulgą. Bo to koniec domowego chaosu wywołanego edukacyjną rzeczywistością, czyli towarzyszącymi jej w ostatnich czterech miesiącach niepewnością i zdalnymi lekcjami. Daliśmy radę! Na razie pytanie o szkolny wrzesień musi pozostać bez odpowiedzi. Jaki będzie? Czy uczniowie wrócą do szkolnych ławek i kolegów, czy będą kontynuować e-learning?

Stop! Koniec z tymi rozważaniami wybiegającymi w odleglejszą przyszłość - przecież zaczynają się wakacje!

Niestety, dla wielu z nas będą mniej atrakcyjne z powodu epidemii. Prawdopodobnie mniej zielonogórskich dzieci i mniej młodzieży wyjedzie latem nad morze, nad jeziora, w góry. Na szczęście w Zielonej Górze też będzie się ciekawie działo. Trwają ostatnie przygotowania do Lata Muz Wszelakich, Dom Harcerza organizuje wakacyjne turnusy, w lipcu po przerwie ruszy Cinema City, młodzież pewnie da się skusić propozycjami Lubuskiego Lata Teatralnego, a dla wszystkich - małych i dużych - swoje podwoje z nową wystawą pn. „ZOOM” już otworzyło Centrum Nauki Keplera - Centrum Przyrodnicze. Tam same cuda-cudeńka i dwie godziny gwarantowanej dobrej i pouczającej zabawy. Najmłodsze dzieci ze Szkoły Podstawowej nr 13, w nagrodę za ambitną dziesięciomiesięczną pracę, już odwiedziły ekspozycję. „ZOOM”. To nasza propozycja nr 1 na ciekawe rozpoczęcie wakacji. Oczywiście nie pomieści naraz wszystkich młodych zielonogórskich Einsteinów, ale tę popularnonaukową i interaktywną wystawę pełną zadziwiających niespodzianek można oglądać przez całe lato!

(el)

wybierz swoje
Barcikowice sołtys Franciszek Kosidło Franciszek Kosidło
Drzonków sołtys Renata Woźniak Renata Woźniak
Jany i Stożne sołtys Monika Turzańska Monika Turzańska
Jargoniewice sołtys Elżbieta Świercz Elżbieta Świercz
Jeleniów sołtys Wojciech Bortnowski Wojciech Bortnowski
Kiełpin sołtys Aneta Walczak Aneta Walczak
Krępa sołtys Janusz Sikora Janusz Sikora
Łężyca sołtys Jolanta Rabęda Jolanta Rabęda
Ługowo sołtys Agnieszka Głuska Agnieszka Głuska
Nowy Kisielin sołtys Andrzej Zalewski Andrzej Zalewski
Ochla sołtys Aleksander Kosowicz Aleksander Kosowicz
Przylep sołtys Mieczysław Momot Mieczysław Momot
Racula sołtys Mirosława Jabłonka Mirosława Jabłonka
Stary Kisielin sołtys Krystyna Koperska Krystyna Koperska
Sucha sołtys Ireneusz Rypson Ireneusz Rypson
Zatonie i Marzęcin sołtys Krzysztof Sadecki Krzysztof Sadecki
Zawada sołtys Jan Smoter Jan Smoter
Zielona Góra prezydent Janusz Kubicki Janusz Kubicki