Wandal zniszczył Park Braniborski

14 luty 2020
Park zmienił oblicze dzięki inwestycji sfinansowanej z Budżetu Obywatelskiego. Nie wszyscy jednak potrafią uszanować czyjąś pracę. Na nowych ławkach i tablicach edukacyjnych pojawiły się bazgroły.

Mieszkańcy w projekcie remontu parku założyli minimalną ingerencję w jego naturalny, wręcz „dziki” charakter. W grudniu ubiegłego roku w parku pojawiła się strefa wypoczynkowa z siłownią pod chmurką i leżakami, budki lęgowe dla sów i nietoperzy, tablice informacyjno-edukacyjne z historią tego terenu i głazy oznaczające wejście do parku. Można wypocząć tu na 30 drewnianych ławkach. Nie brakuje koszy na śmieci. Wiosną planowane jest otwarcie parku, wkopanie kapsuły pamięci i inauguracyjny spacer.

Niestety w Zielonej Górze nie brakuje wandali, którzy niszczą miejską przestrzeń. Na dwóch ławkach i jednej z tablic w parku pojawiły się bohomazy.

- Prace w parku zostały niedawno ukończone. A już do dzieła wzięli się wandale. Przykra sprawa. Ledwo wydano 200 tys. zł z pieniędzy miasta a już jakiś pseudo artysta postanowił zostawić swój ślad – napisała na swoim fanpage’u na Facebooku Barbara Marcinów, inicjatorka zmian w Parku Braniborskim.

Do akcji włączyli się Pogromcy Bazgrołów, którzy zaapelowali o pomoc w złapaniu sprawców. – Jestem wkurzony – nie ukrywa radny Paweł Wysocki (klub Zielona Razem), szef Pogromców. - Myślałem, że po latach ludzie już zrozumieli, że wandalizm stał się passe. Niestety, dalej po ulicach Zielonej Góry chodzą obszczymurki i na każdej nowej, ładnej rzeczy chcą zostawić swój znak. Jest mi tym bardziej przykro, że uczestniczyłem w konsultacjach na temat tej inwestycji.

Wysocki liczy, że ktoś rozpozna wandala po pozostawionych znakach. Podpisał się „WBS”. – Bazgrołów „firmowanych” tym inicjałem jest w Zielonej Górze znacznie więcej – wyjaśnia. – Prosimy o kontakt na fanpage’u Pogromców Bazgrołów.

Projekt rewitalizacji parku zgłosił do Budżetu Obywatelskiego Ruch Miejski Zielona Góra, prace z ramienia miasta nadzorował Zakład Gospodarki Mieszkaniowej. Przetarg na realizację inwestycji wygrała firma Taxus z Ochli, która za wykonane roboty dostała 202 tys. zł.

(rk)

wybierz swoje
Barcikowice sołtys Franciszek Kosidło Franciszek Kosidło
Drzonków sołtys Renata Woźniak Renata Woźniak
Jany i Stożne sołtys Monika Turzańska Monika Turzańska
Jargoniewice sołtys Elżbieta Świercz Elżbieta Świercz
Jeleniów sołtys Wojciech Bortnowski Wojciech Bortnowski
Kiełpin sołtys Aneta Walczak Aneta Walczak
Krępa sołtys Janusz Sikora Janusz Sikora
Łężyca sołtys Jolanta Rabęda Jolanta Rabęda
Ługowo sołtys Agnieszka Głuska Agnieszka Głuska
Nowy Kisielin sołtys Andrzej Zalewski Andrzej Zalewski
Ochla sołtys Aleksander Kosowicz Aleksander Kosowicz
Przylep sołtys Mieczysław Momot Mieczysław Momot
Racula sołtys Mirosława Jabłonka Mirosława Jabłonka
Stary Kisielin sołtys Krystyna Koperska Krystyna Koperska
Sucha sołtys Ireneusz Rypson Ireneusz Rypson
Zatonie i Marzęcin sołtys Krzysztof Sadecki Krzysztof Sadecki
Zawada sołtys Jan Smoter Jan Smoter
Zielona Góra prezydent Janusz Kubicki Janusz Kubicki