W niedzielę idziemy na wybory!

11 Październik 2019
- My na pewno pójdziemy na wybory i namawiamy wszystkich zielonogórzan: też idźcie głosować! – zgodnie agitują popularni samorządowcy marszałek Elżbieta Anna Polak i prezydent Janusz Kubicki, którzy w tych wyborach nie startują. Lokale wyborcze będą otwarte w godz. 7.00-21.00.

- Niech ta niedziela będzie świętem demokracji. 30-lecie wolnej Polski zobowiązuje. Jesteśmy Europejczykami. 13 października Lubuszanie głosują! – mówi marszałek Polak.

- Idźcie na wybory! Nie dajcie komuś innemu podjąć decyzję za siebie. Każdy głos jest ważny – apeluje prezydent Kubicki.

Nowy parlament wybierzemy w niedzielę, 13 października. Znajdzie się w nim 15 przedstawicieli naszego województwa: 12 posłów i trzech senatorów. Na kogo mogą głosować zielonogórzanie? Podajemy listy kandydatów do Sejmu i Senatu Rzeczypospolitej Polskiej z naszego okręgu wyborczego.

 

Lista numer 1 - KOMITET WYBORCZY POLSKIE STRONNICTWO LUDOWE

1. Jolanta Beata Fedak, politolog, Zielona Góra, członek partii politycznej: Polskie Stronnictwo Ludowe

2. Jan Świrepo, inżynier mechanik, Strzelce Krajeńskie, członek partii politycznej: Polskie Stronnictwo Ludowe

3. Artur Dariusz Groc, producent telewizyjny, Stare Biskupice, nie należy do partii politycznej

4. Roman Stanisław Król, pedagog, Kłodawa, członek partii politycznej: Polskie Stronnictwo Ludowe

5. Wioleta Elżbieta Haręźlak, nauczyciel, Zielona Góra, nie należy do partii politycznej

6. Stanisław Tomczyszyn, nauczyciel, Chotków, członek partii politycznej: Polskie Stronnictwo Ludowe

7. Zofia Teresa Plewa, technik rolnik, Międzyrzecz, członek partii politycznej: Polskie Stronnictwo Ludowe

8. Jarosław Józef Kaczmarek, zootechnik, Trzciel, członek partii politycznej: Polskie Stronnictwo Ludowe

9. Zbigniew Jan Kołodziej, rolnik, Rozłogi, członek partii politycznej: Polskie Stronnictwo Ludowe

10. Iwona Agnieszka Czerepko, pielęgniarka, Gubin, nie należy do partii politycznej

11. Anna Chinalska, nauczyciel, Osiecznica, członek partii politycznej: Polskie Stronnictwo Ludowe

12. Anna Wiesława Debicka, choreograf, Gorzów Wielkopolski, nie należy do partii politycznej

13. Izabela Ewa Kumor-Pilarczyk, menadżer, Żary, członek partii politycznej: Polskie Stronnictwo Ludowe

14. Marek Halasz, przedstawiciel władz samorządowych, Strzelce Krajeńskie, członek partii politycznej: Polskie Stronnictwo Ludowe

15. Sławomir Kulczyński, ekonomista, Białków, członek partii politycznej: Polskie Stronnictwo Ludowe

16. Mirosław Wojciech Olejniczak, nauczyciel, Nowa Sól, członek partii politycznej: Polskie Stronnictwo Ludowe

17. Dariusz Jerzy Wróblewski, nauczyciel, Kargowa, nie należy do partii politycznej

18. Andrzej Janusz Gembara, ekonomista, Zielona Góra, członek partii politycznej: Polskie Stronnictwo Ludowe

19. Antoni Józef Sołtys, ekonomista, Kostrzyn nad Odrą, członek partii politycznej: Polskie Stronnictwo Ludowe

20. Waldemar Henryk Starosta, technolog żywności, Radzyń, członek partii politycznej: Polskie Stronnictwo Ludowe

21. Wanda Elżbieta Szumna, doradca zawodowy, Gorzów Wielkopolski, nie należy do partii politycznej

22. Anna Sylwia Komar, filolog, Stary Staw, członek partii politycznej: Polskie Stronnictwo Ludowe

23. Krystyna Bryszewska, nauczyciel, Łochowice, nie należy do partii politycznej

24. Łukasz Mejza, przedsiębiorca, Łagów, nie należy do partii politycznej

 

Lista numer 2 - KOMITET WYBORCZY PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ

1. Marek Ast, radca prawny, Wschowa, członek partii politycznej: Prawo i Sprawiedliwość

2. Władysław Dajczak, wyższy urzędnik państwowy, Strzelce Krajeńskie, członek partii politycznej: Prawo i Sprawiedliwość

3. Jerzy Marian Materna, inżynier budownictwa ogólnego, Zielona Góra, członek partii politycznej: Prawo i Sprawiedliwość

4. Elżbieta Teresa Płonka, lekarz medycyny rodzinnej, Gorzów Wielkopolski, członek partii politycznej: Prawo i Sprawiedliwość

5. Jacek Sławomir Kurzępa, nauczyciel akademicki, Krosno Odrzańskie, członek partii politycznej: Prawo i Sprawiedliwość

6. Stanisław Antoni Iwan, inżynier elektryk, Zielona Góra, członek partii politycznej: Porozumienie Jarosława Gowina

7. Andrzej Leszek Wieczorek, fotograf, Nowa Sól, członek partii politycznej: Prawo i Sprawiedliwość

8. Ewa Danuta Gancarz, nauczyciel, Szprotawa, członek partii politycznej: Prawo i Sprawiedliwość

9. Piotr Barczak, dyrektor generalny, Zielona Góra, członek partii politycznej: Prawo i Sprawiedliwość

10. Małgorzata Barbara Gośniowska-Kola, dyrektor finansowy, Przyczyna Górna, członek partii politycznej: Prawo i Sprawiedliwość

11. Joanna Magdalena Werstler-Wojtaszek, przedstawiciel władzy samorządowej, Żary, członek partii politycznej: Prawo i Sprawiedliwość

12. Anita Agnieszka Molicka, pracownik samorządu powiatowego, Świebodzin, członek partii politycznej: Prawo i Sprawiedliwość

13. Tomasz Rafał Rafalski, politolog, Gorzów Wielkopolski, członek partii politycznej: Prawo i Sprawiedliwość

14. Gabriela Marianna Trzpis, przedstawiciel władzy samorządowej, Sulęcin, członek partii politycznej: Prawo i Sprawiedliwość

15. Jarosław Porwich, specjalista administracji publicznej, Gorzów Wielkopolski, nie należy do partii politycznej

16. Grzegorz Grabarek, technik rolnictwa, Nowa Wieś, członek partii politycznej: Prawo i Sprawiedliwość

17. Alicja Szułcik, księgowa, Kargowa, członek partii politycznej: Prawo i Sprawiedliwość

18. Mieczysław Jaszcz, mechanik, Kostrzyn nad Odrą, członek partii politycznej: Prawo i Sprawiedliwość

19. Bożena Ronowicz, nauczyciel, Zielona Góra, członek partii politycznej: Prawo i Sprawiedliwość

20. Anna Górska, ekonomista, Słubice, nie należy do partii politycznej

21. Marzanna Nina Kujtkowska, nauczyciel, Zielona Góra, członek partii politycznej: Prawo i Sprawiedliwość

22. Urszula Kazimiera Słomińska, kierownik instytucji opieki nad dziećmi, Żagań, członek partii politycznej: Prawo i Sprawiedliwość

23. Krzysztof Władysław Czerniawski, nauczyciel historii, Lubsko, członek partii politycznej: Prawo i Sprawiedliwość

24. Sebastian Pieńkowski, inżynier ochrony środowiska, Gorzów Wielkopolski, członek partii politycznej: Prawo i Sprawiedliwość

 

Lista numer 3 - KOMITET WYBORCZY SOJUSZ LEWICY DEMOKRATYCZNEJ

1. Anita Agnieszka Kucharska-Dziedzic, nauczycielka akademicka-nauki humanistyczne, Zielona Góra, członek partii politycznej: Wiosna Roberta Biedronia

2. Bogusław Tadeusz Wontor, ekonomista, Sulechów, członek partii politycznej: Sojusz Lewicy Demokratycznej

3. Adrianna Ruszkowska, psycholog, Zielona Góra, członek partii politycznej: Lewica Razem

4. Artur Stojanowski, inżynier, Pyrzany, nie należy do partii politycznej

5. Anna Gargul, filolog klasyczny, Czerna, członek partii politycznej: Lewica Razem

6. Wojciech Kazimierz Starszak, zegarmistrz, Sulechów, członek partii politycznej: Sojusz Lewicy Demokratycznej

7. Ewa Maria Och, technik rolnik, Kostrzyn nad Odrą, członek partii politycznej: Sojusz Lewicy Demokratycznej

8. Bernard Krzysztof Łysiak, prawnik, Słubice, członek partii politycznej: Lewica Razem

9. Irena Buzarewicz-Kowal, filolog, Międzyrzecz, nie należy do partii politycznej

10. Damian Karol Hałabura, socjolog, Żary, nie należy do partii politycznej

11. Iwona Marzena Raksa, chemik, Drezdenko, nie należy do partii politycznej

12. Waldemar Jacek Włodek, stolarz meblowy, Nowy Świat, nie należy do partii politycznej

13. Monika Bąk, przedsiębiorca, Wschowa, nie należy do partii politycznej

14. Eugeniusz Rożek, technik budowlany, Gorzów Wielkopolski, członek partii politycznej: Lewica Razem

15. Julita Monika Szkudlarek, socjolog, Kostrzyn nad Odrą, nie należy do partii politycznej

16. Tomasz Walczak, pedagog teatru, Drezdenko, nie należy do partii politycznej

17. Katarzyna Magdalena Żegilewicz-Zawadzka, ekonomista, Gorzów Wielkopolski, członek partii politycznej: Sojusz Lewicy Demokratycznej

18. Paweł Wita, pracownik biurowy, Sulechów, nie należy do partii politycznej

19. Natalia Roksana Komajda, kelnerka, Bezrzecze, członek partii politycznej: Lewica Razem

20. Leszek Sokołowska, nauczyciel, Gorzów Wielkopolski, członek partii politycznej: Nowoczesna

21. Julieta Grande, socjoterapeuta, Gorzów Wielkopolski, nie należy do partii politycznej

22. Wacław Andrzej Wiśniewski, rolnik, Gorzów Wielkopolski, nie należy do partii politycznej

23. Monika Drubkowska, socjolog, Gorzów Wielkopolski, nie należy do partii politycznej

24. Michał Paweł Szmytkowski, ratownik medyczny, Gorzów Wielkopolski, członek partii politycznej: Lewica Razem

 

Lista numer 4 - KOMITET WYBORCZY KONFEDERACJA WOLNOŚĆ I NIEPODLEGŁOŚĆ

1. Krystian Patryk Kamiński, przedsiębiorca, Zielona Góra, członek partii politycznej: Ruch Narodowy

2. Beata Zofia Pachnik-Łodzińska, doradca podatkowy, Zielona Góra, członek partii politycznej: Ruch Narodowy

3. Marcin Sygutowski, technik budownictwa, Brzeźnica, nie należy do partii politycznej

4. Piotr Jan Szymański, logistyk, Rzepin, członek partii politycznej: Ruch Narodowy

5. Michał Marcin Paluch, rolnik, Jabłoniec, nie należy do partii politycznej

6. Paweł Kamrad, fotograf, Gorzów Wielkopolski, członek partii politycznej: Ruch Narodowy

7. Marek Banyś, elektromonter, Lipki Wielkie, nie należy do partii politycznej

8. Marta Maria Srebniak-Buszewska, socjolog, Siedlisko, nie należy do partii politycznej

9. Rafał Jan Borkowski, ekonomista, Świebodzin, nie należy do partii politycznej

10. Karol Stanisław Waszczuk, ekonomista, Krosno Odrzańskie, nie należy do partii politycznej

11. Grzegorz Dariusz Rutkowski, przedsiębiorca, Łagów, członek partii politycznej: Ruch Narodowy

12. Urszula Teresa Cantemir, przedsiębiorca, Zielona Góra, nie należy do partii politycznej

13. Piotr Kazimierz Wasylciów, nauczyciel, Kożuchów, nie należy do partii politycznej

14. Karolina Maria Ladra, psycholog, Głogów, nie należy do partii politycznej

15. Agnieszka Janina Masternak, politolog, Zielona Góra, członek partii politycznej: Ruch Narodowy

16. Krzysztof Dominik Kieszewicz, magister sztuki, Torzym, nie należy do partii politycznej

17. Danuta Irena Karowska, emeryt, Nowa Sól, nie należy do partii politycznej

18. Anna Agnieszka Kosicka-Dombek, księgowa, Zielona Góra, nie należy do partii politycznej

19. Andrzej Domaradzki, logistyk, Bieniów, członek partii politycznej: Ruch Narodowy

20. Emilia Małgorzata Kopacka, pracownik biurowy, Głogów, nie należy do partii politycznej

21. Maciej Kościelny, operator CNC, Modrzyca, członek partii politycznej: Ruch Narodowy

22. Karolina Piątkowska, sprzedawca, Gorzów Wielkopolski, nie należy do partii politycznej

23. Henryk Jabłoński, ekonomista, Wiechlice, członek partii politycznej: Ruch Narodowy

24. Krzysztof Michał Łopatowski, adwokat, Różanki, nie należy do partii politycznej

 

Lista numer 5 - KOALICYJNY KOMITET WYBORCZY KOALICJA OBYWATELSKA PO .N IPL ZIELONI

1. Tomasz Witold Aniśko, architekt krajobrazu, Ośno Lubuskie, członek partii politycznej: Partia Zieloni

2. Waldemar Jan Sługocki, nauczyciel akademicki, Zielona Góra, członek partii politycznej: Platforma Obywatelska RP

3. Krystyna Mieczysława Sibińska, poseł, Chwalęcice, członek partii politycznej: Platforma Obywatelska RP

4. Katarzyna Osos, radca prawny, Łagów, członek partii politycznej: Platforma Obywatelska RP

5. Jerzy Wierchowicz, adwokat, Gorzów Wielkopolski, członek partii politycznej: Platforma Obywatelska RP

6. Tomasz Bogusław Kucharski, pracownik samorządowy, Gorzów Wielkopolski, członek partii politycznej: Platforma Obywatelska RP

7. Marcin Artur Jabłoński, menadżer, Słubice, członek partii politycznej: Platforma Obywatelska RP

8. Witold Pahl, radca prawny, Chwalęcice, członek partii politycznej: Platforma Obywatelska RP

9. Grzegorz Michał Potęga, przedsiębiorca, Niedoradz, członek partii politycznej: Platforma Obywatelska RP

10. Cecylia Brodzińska, nauczyciel, Wiechlice, członek partii politycznej: Platforma Obywatelska RP

11. Olaf Krzysztof Napiórkowski, pracownik samorządowy, Żary, nie należy do partii politycznej

12. Krystyna Maria Magdziarek, nauczyciel, Zielona Góra, członek partii politycznej: Nowoczesna

13. Radosław Zenon Sujak, animator kultury, Krosno Odrzańskie, członek partii politycznej: Platforma Obywatelska RP

14. Agata Małgorzata Wdowiak, pracownik samorządowy, Torzym, nie należy do partii politycznej

15. Krzysztof Stanisław Kola, radca prawny, Wschowa, nie należy do partii politycznej

16. Alina Wanda Jągowska, biolog, Babimost, członek partii politycznej: Platforma Obywatelska RP

17. Piotr Stanisław Kowalski, manager, Żagań, członek partii politycznej: Platforma Obywatelska RP

18. Danuta Teresa Malinowska, nauczyciel, Sulęcin, członek partii politycznej: Platforma Obywatelska RP

19. Miłosz Mateusz Brodzikowski, dyrektor, Sulechów, członek partii politycznej: Platforma Obywatelska RP

20. Marcin Bogusław Pabierowski, przedsiębiorca, Zielona Góra, członek partii politycznej: Platforma Obywatelska RP

21. Marek Mirosław Kraśny, inżynier budownictwa, Wschowa, członek partii politycznej: Platforma Obywatelska RP

22. Elżbieta Kozak, manager, Świebodzin, nie należy do partii politycznej

23. Jolanta Teresa Kaniewska, pielęgniarka, Kożuchów, członek partii politycznej: Platforma Obywatelska RP

24. Bogusław Michał Zaborowski, lekarz weterynarz, Przytoczna, członek partii politycznej: Platforma Obywatelska RP


 

***WYBORY DO SENATU***

1. Robert Dowhan, przedsiębiorca, Zielona Góra, KOALICYJNY KOMITET WYBORCZY KOALICJA OBYWATELSKA PO .N IPL ZIELONI, członek partii politycznej: Platforma Obywatelska RP

2. Zbigniew Kościk, nauczyciel, Zielona Góra, KOMITET WYBORCZY PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ, członek partii politycznej: Prawo i Sprawiedliwość


W NIEDZIELĘ GŁOSUJEMY

Głosujemy w tych samych lokalach, co podczas ostatnich wyborów. Będą one czynne od 7.00 do 21.00. Na głosowanie należy zabrać ze sobą dokument tożsamości ze zdjęciem.

W lokalu dostaniemy dwie karty – jedną z nazwiskami kandydatów do Sejmu (na szarym tle), drugą z nazwiskami kandydatów do Senatu (na żółtym tle).

Chętnych do Sejmu w naszym okręgu wyborczym jest 120, zgrupowanych w pięciu komitetach wyborczych – wybieramy tylko jedną osobę, stawiając znak X przy jej nazwisku.

Spośród kandydatów do Senatu (w naszym okręgu wyborczym są to dwie osoby), wybieramy tylko jednego – stawiając znak X przy jego nazwisku.

 

 

 

 

wybierz swoje
Barcikowice sołtys Franciszek Kosidło Franciszek Kosidło
Drzonków sołtys Renata Woźniak Renata Woźniak
Jany i Stożne sołtys Monika Turzańska Monika Turzańska
Jargoniewice sołtys Elżbieta Świercz Elżbieta Świercz
Jeleniów sołtys Wojciech Bortnowski Wojciech Bortnowski
Kiełpin sołtys Aneta Walczak Aneta Walczak
Krępa sołtys Janusz Sikora Janusz Sikora
Łężyca sołtys Jolanta Rabęda Jolanta Rabęda
Ługowo sołtys Agnieszka Głuska Agnieszka Głuska
Nowy Kisielin sołtys Andrzej Zalewski Andrzej Zalewski
Ochla sołtys Aleksander Kosowicz Aleksander Kosowicz
Przylep sołtys Mieczysław Momot Mieczysław Momot
Racula sołtys Mirosława Jabłonka Mirosława Jabłonka
Stary Kisielin sołtys Krystyna Koperska Krystyna Koperska
Sucha sołtys Ireneusz Rypson Ireneusz Rypson
Zatonie i Marzęcin sołtys Krzysztof Sadecki Krzysztof Sadecki
Zawada sołtys Jan Smoter Jan Smoter
Zielona Góra prezydent Janusz Kubicki Janusz Kubicki