Utrudnienia w ruchu na Wrocławskiej, powstanie nowe rondo

8 Lipiec 2019
W środę, 10 lipca rusza budowa ronda na skrzyżowaniu ulic Wrocławskiej i Sienkiewicza. Będą utrudnienia w ruchu.

Budowa ronda to część inwestycji, jaką w tym rejonie prowadzi firma P.A. Nova. Na terenie po byłej Estradzie stawia galerię handlową. Biorąc pod uwagę, że po drugiej stronie ulicy wznosi się odwiedzany tłumnie Focus Mall, rondo na skrzyżowaniu Wrocławskiej i Sienkiewicza ma upłynnić ruch samochodowy w tej części miasta.

Budowa ronda oznacza zmiany w organizacji ruchu. Samochody jadące ul. Wrocławską od strony cmentarza nie będą mogły skręcić w lewo, w ul. Sienkiewicza. Trzeba będzie skorzystać z objazdu ul. Wrocławska-al. Konstytyucji 3 Maja- Sikorskiego-Sienkiewicza. Z kolei wyjeżdżający z ul. Sienkiewicza, będą mieli skręt na Wrocławską tylko w prawo, co oznacza, że chcąc dostać się np. na ul. Podgórną, muszą pojechać Lwowską i Piaskową. Dla jadących z al. Konstytucji 3 Maja, możliwa jest jazda Wrocławską na wprost i skręt w prawo, w ul. Sienkiewicza.

Urząd miasta przypomina, że w czasie przejazdu przez skrzyżowanie należy bezwzględnie stosować się do znaków drogowych i poleceń osób kierujących ruchem.

(dsp)